Applov neizprosen boj za daljšo avtonomijo mobilnih naprav
Avtonomija delovanja postaja vse večja težava proizvajalcev pametnih mobilnih telefonov in tabličnih računalnikov, saj zaradi številnih elektronskih pripomočkov le redkokdaj preseže en dan. Zanimivo pa je predvsem to, da na avtonomijo delovanja mobilne naprave v veliki meri vplivajo tudi nameščene aplikacije. Zaradi tega je Apple vse razvijalce programske opreme za operacijska sistema iOS in OS X javno pozval, naj pazijo na to, kako njihovi programi porabljajo energijo.
Razvijalci se pri pripravi svojih mobilnih aplikacij morajo držati načela, da mora njihov izdelek energijsko potratnejša opravila opravljati ob primernem času, torej takrat, ko je baterija naprave povsem polna oziroma ko je ta priključena na električno omrežje. Ob izpraznjeni bateriji pa naj bi aplikacije preklopile v način varčevanja z električno energijo, kar se bo posledično seveda močno poznalo na njihovi odzivnosti in zmožnosti procesiranja zahtevnejših nalog.
Pod drobnogledom uporabnikov bodo predvsem programerji aplikacij za mobilni operacijski sistem iOS, saj je Apple za iOS 8 razvil namensko aplikacijo, ki omogoča podroben vpogled nad porabo električne energije po posamični aplikaciji. Na ta način bodo uporabniki imeli možnost, da energijsko potratne aplikacije odstranijo in jih nadomestijo z energijsko varčnejšimi. Poleg tega bo mobilni operacijski sistem iOS energijsko potratnim aplikacijam samodejno preprečil delovanje v ozadju, kar pomeni, da se bo avtonomija delovanja Applovih mobilnih naprav posledično povečala.
Prijavi napako v članku