Zakaj milenijci v šolo hodijo tudi poleti
Tako bo v Ljubljani v ospredju predvsem varnost programske opreme, ki je z nedavnimi hekerskimi napadi postala še bolj aktualna. V Mariboru bodo študentje razvili lastnega chatbota za boljšo uporabniško izkušnjo v igralniški panogi. Zakaj pa se študentje na takšno poletno šolo pravzaprav sploh prijavijo?
Prvi razlog je ta, da želijo teoretično znanje, ki ga med študijskim letom dobijo na fakulteti, nadgraditi s praktičnimi izkušnjami na primeru iz resničnega življenja v podjetju s področja informacijskih tehnologij. To jim vsekakor prinese dodatne bogate izkušnje, ki jih lahko navedejo v svojem življenjepisu.
Drugi razlog je spoznavanje podjetja, njegovih procesov in ustaljenih praks, ki so za študente prav tako pogosto nekaj povsem novega. Obenem v teh dveh tednih tudi podjetje spozna študenta in če je zanimanje obojestransko, je možen tudi dogovor za kasnejše sodelovanje. Zato ni naključje, da med zaposlenimi v podjetju Comtrade najdemo veliko bivših udeležencev šole EDIT.
Tretji razlog pa je ekipno delo. Ne glede na to, ali bodo svoje delo nadaljevali v podjetju Comtrade ali se odločili za samostojno podjetniško pot v lastnem zagonskem podjetju, je izkušnja ekipnega dela na projektu iz resničnega sveta zelo dragocena, srečanje s podobno mislečimi vrstniki pa odlična priložnost za mreženje. Projekt EDIT lahko zaradi intenzivne dinamike razumemo kot nekakšen zagonski projekt, na katerem ekipa z vso strastjo in predanostjo dela vseh 14 dni.
Tudi letos je poletna šola EDIT mednarodna in deli znanje na šestih različnih lokacijah z več kot 100 študenti. V Sloveniji poteka med 17. in 28. julijem na dveh lokacijah, in sicer v Ljubljani ter Mariboru.
V Ljubljani bodo študentje premagovali hekerje z vpogledom v varnostne incidente in njihovo analizo. Naučili se bodo, kako hraniti podatke v knjižnici programske opreme Microsoft Operations Manager Suite, kako uporabiti podatke za pridobivanje uporabnih vpogledov in spoznanj ter kako analizirati in vizualizirati podatke z uporabo najnovejših orodij podjetja Microsoft.
V Mariboru bodo študentje razvili lastnega chatbota za boljšo uporabniško izkušnjo v igralniški panogi. S pomočjo njihovega izdelka bodo lahko igralci preko pogovora s chatbotom izvajali različne aktivnosti in se tako izognili neučinkovitim spletnim obrazcem za zahtevo za podporo. Naučili se bodo, kako simulirati človeško vedenje pri zagotavljanju podpore strankam in pridobivanju demografskih podatkov, kako uporabljati sisteme za obdelavo jezika (NLP) pri trženju končnim uporabnikom ter kako vplivati na uporabniško izkušnjo in življenjski cikel uporabnikov za optimizacijo priložnosti za rast.
Živa Gorup Reichmann, vodja razvoja kompetenc v podjetju Comtrade in vodja projekta EDIT: »Za Comtrade vsak EDIT predstavlja čudovit projekt, v okviru katerega lahko znanje svojih najboljših IT-strokovnjakov delimo z mladimi in na ta način prispevamo k razvoju milenijske generacije. To nas vsekakor zelo veseli, saj EDIT v praksi odraža družbeno-odgovorno poslanstvo našega podjetja.«
Predstavitev projektov konec prihodnjega tedna
Predstavitev projektov in končnih rezultatov bo v petek, 28. julija, ob 14.00 na sedežu podjetja Comtrade v Ljubljani na Letališki 29b in v Mariboru v novih prostorih podjetja Comtrade, Ob Dravi 6. Lepo vabljeni.
O podjetju Comtrade
Comtrade je mednarodno podjetje, specializirano za informacijske tehnologije. Podjetja v skupini poslujejo na področjih razvoja informacijskih rešitev, sistemske integracije in distribucije informacijskih tehnologij ter strankam zagotavljajo poslovne rešitve z dodano vrednostjo, s katerimi lahko znižajo stroške in povečajo dobičkonosnost. Comtrade zaposluje več kot 1500 strokovnjakov v 11 državah, z več kot 1000 razvijalci programske opreme pa podjetje zagotavlja vrhunsko strokovno znanje v panogah upravljanja shranjevanja podatkov, vgradnih sistemov, igralništva in razvoja prilagojenih aplikacij. www.comtrade.com
Prijavi napako v članku