Spremljajte bonitetne informacije za večjo varnost poslovanja
Kljub spodbudnim napovedim in relativno uspešnem okrevanju v gospodarstvu, ki ga je načela pandemija covid-19, so slovenska podjetja že pred novimi izzivi. Negotovost v poslovnem okolju prinašajo geopolitični konflikti, v dobavnih verigah so zastoji, cene surovin in energentov rastejo, beležimo visoko inflacijo. Je pred nami tudi recesija?
V manj ugodnih pogojih povečajte previdnost s CompanyWall business
Pred sklenitvijo sodelovanja boste zagotovo želeli o podjetju vedeti čim več. Največ na enem mestu vam izda bonitetno poročilo podjetja, ki ga enostavno izvozite iz finančnega informatorja CompanyWall business.
V bonitetno poročilo so vključeni najpomembnejši podatki:
- Bonitetna ocena
- Povzetek poslovanja (temeljni kapital, število zaposlenih, odgovorne osebe in lastništvo)
- Finančni podatki (bilanca, izkaz poslovnega izida, računi in blokade)
- Ostali podatki
Na podlagi bonitetne ocene oziroma poročila se pri sklenitvi sodelovanja lahko odločite za zavarovanje plačila, če je tveganje višje, oziroma omogočite odlog plačila, če je tveganje nižje. Če ocenite, da ima podjetje možnost stečaja, od sodelovanja raje odstopite. Zamude plačil lahko namreč vplivajo tudi na vašo bonitetno oceno.
Poznate svojo bonitetno oceno? Poznajo jo vaši poslovni partnerji in konkurenca
Medtem, ko vi preverjate svoje nove kupce in za rast podjetja iščete zaupanja vredne potencialne partnerje, to delajo tudi oni. Imeti dobro bonitetno oceno je pomembno, saj z njo sporočate, da je z vami varno sodelovati.
Na vašo bonitetno oceno vpliva veliko dejavnikov, med drugim tudi slabše poslovanje vaših kupcev, dobaviteljev, partnerjev. Največ težav povzročajo zamude pri plačilih, zato je za ohranjanje oziroma doseganje najvišjih bonitetnih ocen pomembno, da jih resnično redno spremljate in se zavarujete, če je to potrebno. Ob tem morate seveda tudi sami skrbeti za kontinuirano plačilno disciplino, redno poravnavanje svojih davčnih obveznosti, zmanjševanje zadolževanja in uspešne finančne rezultate.
Izračun bonitetne ocene namreč vključuje finančne parametre, recimo kazalnike likvidnosti, upošteva pa tudi davčne dolgove, tožbe, blokade na TRR računih.
Za najboljše bonitetne ocene, to so A+, AA+ in AAA, bonitetna hiša izda certifikat bonitetne odličnosti. Za nadpovprečno uspešno poslovanje v bonitetnem razredu A tri leta zapored, pa podjetja prevzamejo Zlato bonitetno odličnost.
Tako certifikat kot Zlata bonitetna odličnost pripomoreta k ugledu podjetja na trgu in to je vsekakor tudi tisto, kar boste preverili vi za druge in drugi za vas, ko bo govora o sodelovanju.
Kaj je prednost prevzema certifikata bonitetne odličnosti?
Certifikat bonitetne odličnosti je mednarodno prepoznavno potrdilo o poslovanju podjetja, saj bonitetna hiša CompanyWall pri bonitetnem ocenjevanju sledi mednarodnim standardom in jih usklajuje z najbolj prepoznavnimi bonitetnimi hišami na trgu, kot so Standard & Poor’s, Moody’s in Fitch. Več o metodologiji preberite tukaj.
Certifikat torej temelji na objektivnih podatkih in ne intuiciji ali mnenjih, na katera se za uspešno rast podjetja raje ne zanašajte. Posebno, če se širite na tuje trge in med vašimi kontakti nek dobavitelj, kupcev, poslovni partner ni znan. Če ste pred priložnostjo v tujini, vam CompanyWall business v regiji ponuja tudi zanesljive informacije o podjetjih na Hrvaškem, v Srbiji, BiH in Črni gori.
Kdaj in kako uporabljati CompanyWall business
Dostop do najpomembnejših informacij o podjetjih je v CompanyWall business 24/7 na voljo iz mobilnih in stacionarnih naprav.
Bonitetno oceno, osnovne informacije o podjetju in finančne podatke spremljajte BREZPLAČNO na povezavi https://www.companywall.si/
S polnim dostopom pa si zagotovite še razširjene informacije o poslovanju v davčnih oazah, stečajih, dostop do podatkov v izbranih državah (Hrvaška, Srbija, BiH, Črna gora), izvoze bonitetnih poročil v domačem ali angleškem jeziku in uporabo nepogrešljivih orodij, kot je Lista za sledenje.
Lista za sledenje je seznam podjetij, ki ga ustvarite sami. Finančni informator namesto vas vsak dan sledi podjetjem, ki ste jih dodali. O vsaki objavljeni spremembi (menjava naslova, odgovornih oseb, sprememba bonitetne ocene, števila zaposlenih, blokada na TRR, vključitev v tožbo), ste obveščeni po e-mailu, tudi ko niste prijavljeni v svoj uporabniški račun.
Tako preprosto je reci »ne« tveganim odločitvam.
Prijavi napako v članku