Špica uvaja naslednjo generacijo zapestnih terminalov
Špica International je v sodelovanju s podjetjem Symbol Technologies na slovenskem trgu predstavila nov zapestni mobilni terminal s čitalcem črtne kode – WT4000. Primeren je predvsem za delo v skladiščih ter za uporabnike , ki pri svojem delu potrebujejo proste roke za manipulacijo z artikli. Z uporabo zapestnega terminala se poveča storilnost v aplikacijah, kot so izpolnjevanje naročil v distribucijskih centrih, prevzemanje, oskrba in izdajanje. Poleg tega je z njim mogoče doseči večjo natančnost pri nabiranju izdelkov, s čimer se zmanjša število napačnih dostav in poveča zadovoljstvo strank.
“Špica je v preteklosti že sodelovala na projektih, kjer so bili implementirani predhodniki tega zapestnega mobilnega terminala, in sicer na področju proizvodnje ter skladiščenja ,” je dejal Miha Capuder, vodja projektov v logistiki v podjetju Špica International. “Najnovejši zapestni čitalec bomo vključili v rešitve, s katerimi omogočamo podjetjem izboljšanje poslovnih procesov na področjih proizvodnje, skladiščenja, logistike in maloprodaje.”
Terminal tretje generacije WT4000 poganja operacijski sistem Windows, opremljen pa je z barvnim zaslonom. Njegova izboljšana ergonomska oblika omogoča nošnjo na zapestju ali za pasom, primeren pa je tako za levičarje kot za desničarje. Uporabnikom ponuja precejšnjo prilagodljivost, saj omogoča branje črtne kode med gibanjem, poslovno kritične informacije pa prikazuje v realnem času. Poleg tega je nanj mogoče priključiti slušalke za glasovno vodenje skladiščnika. WT4000 podpira prenos podatkov s hitrostjo do 54 Mb/s (802.11 a/b/g) preko brezžičnega lokalnega omrežja podjetja.
Zapestni terminal odlikuje precejšnja robustnost, brezhibno delovanje pa je zagotovljeno tako v prašnih skladiščnih okoljih kot v hladilnicah do temperature -20 stopinj Celzija. Prenese tudi grobo rokovanje in padce na beton z višine 1,2 metra. S perifernima čitalcema RS309 in RS409 bere črtne kode na krajših ter daljših razdaljah, zagotavlja pa tudi natančno branje slabo natisnjenih in poškodovanih črtnih kod.
Prijavi napako v članku