Slaba novica za uporabnike operacijskega sistema Windows 10
Operacijski sistem Windows 11 je brez večjih težav navdušil tudi zahtevnejše uporabnike. Ta namreč prinaša prenovljeno obliko, zvoki pa so sodobni, sveži in čisti, kar daje občutek lahkotnosti in umirjenost. Hkrati nova različica operacijskega sistema v središče postavlja uporabnika in njegovo vsebino. Zato ne preseneča, da operacijski sistem Windows 11 trenutno uporablja že okoli 23 odstotkov uporabnikov.
Čeprav postaja Windows 11 vse bolj priljubljen, na prejšnji operacijski sistem Windows 10 še vedno prisega več kot 71 odstotkov uporabnikov. Zato ne preseneča, da se ga želi podjetje Microsoft čimprej znebiti. To je podjetje Microsoft že pred časom poskušalo doseči z opustitvijo podpore za operacijski sistem Windows 10 s paketom popravkov 21H1. Uporabniki tovrstnih operacijskih sistemov namreč že dlje časa niso deležni mesečnih posodobitev. Podpora zanj se je pravzaprav uradno končala 13. decembra letos.
Nedavno pa se je iztekla tudi podpora za operacijski sistem Windows 10 s paketom popravkov 21H2. Podpora zanj je namreč prenehala 13. junija letos. To posledično pomeni, da uporabniki od 13. junija letos dalje ne prejemajo več varnostnih posodobitev. S tem bodo seveda postali precej bolj ranljivi na spletne napade in zlonamerne programske kode. Microsoft zato uporabnike seveda naproša, da naj posodobijo njihov operacijski sistem. Podjetje uporabnike seveda spodbuja tudi k prehodu na precej sodobnejši Windows 11.
Seznam vseh operacijskih sistemov Windows 10, ki so ostali brez podpore:
- Windows 10 Enterprise, 21H2
- Windows 10 Enterprise multi-session, 21H2
- Windows 10 Education, 21H2
- Windows 10 IoT Enterprise, 21H2
- Windows 10 Home, 21H2
- Windows 10 Pro, 21H2
- Windows 10 Pro Education, 21H2
- Windows 10 Pro for Workstations, 21H2
Prijavi napako v članku