Slaba novica za Project Ara
Project Ara je zbudil veliko zanimanja saj so pri Googlu obljubljali prvi modularni pametni telefon pri katerem lahko uporabniki zamenjajo zgolj določeno komponento. V primeru, da se na trgu pojavi boljša kamera za pametni telefon, tako več ni potrebe po nakupu novega telefona ampak zgolj zamenjava obstoječe kamere na modularnem telefonu. Prednost uporabe naj bi bila tudi za poslovne uporabnike. Modularni telefon namreč omogoča uporabo večje baterije in s tem daljšo vzdržljivost na poslovnih potovanjih.
Vendar pa so pri razvoju očitno naleteli na nepričakovane izzive. Drugače si ni moč razlagati zamudo, ki naj bi znašala kar eno leto. Prvi modeli naj bi sprva bili na voljo konec tega leta vendar pa se to ne bo zgodilo pred drugo polovico leta 2016. V trenutku objave razlogi za zamudo niso bili poznani a so za špekulacije poskrbeli kar sami člani ekipe Project Ara. Na Twitterju so namreč objavili, da je modularni pametni telefon padel na tako imenovanem Drop testu kjer se pametni telefon preizkusi v primeru padca na tla iz uporabnikovih rok. Težava naj bi namreč bili magneti, ki so odgovorni za to, da čvrsto pripnejo posamezne module z osnovnim ogrodjem pametnega telefona. Magneti naj ne bi bili dovolj vzdržljivi in s tem moduli na svojem mestu. Padci pametnih telefonov iz rok uporabnikov so pogosta situacija in ni si težko predstavljati kaj bi se zgodilo, če bi se ob tem posamezni moduli raztreščili na vse strani.
Po objavi omenjene novice se je pripetil zanimiv preobrat. Googlova Project Ara ekipa je namreč zanikala lastne izjave o težavah s pametnim telefonom v primeru padca na tla in jih označila kot šalo. Hkrati pa potrdila enoletno zamudo pri razvoju in predstavitvi končnega izdelka na trg.
Project Ara predstavlja zanimivo alternativo trenutnemu trgu pametnih telefonov in ima v tem trenutku tako privržence kot tudi glasne nasprotnike ideje. Prvi pozdravljajo možnost nadgrajevanja in presonalizacije strojne opreme medtem ko drugi opozarjajo na večje dimenzije in težo pametnega telefona ter nepraktičnost v primerjavi z današnjimi tankimi in lahkimi konkurenčnimi modeli.
Prijavi napako v članku