Prva graja za zanimivi telefon CMF Phone 1
Nedavno smo poročali o izjemnem uspehu pametnega telefona CMF Phone 1. Podjetju je namreč v zgolj treh urah uspelo prodati kar 100 tisoč primerkov novosti. S tem je dejansko novi CMF Phone 1 postal kar osem krat bolj priljubljen od modela Nothing Phone 2a. Tu dejansko gre za pametni mobilni telefon Android srednjega cenovnega razreda, katerega vstopna maloprodajna cena je postavljena na 239 evrov. Kljub temu novi CMF Phone 1 ni popoln. Težava je v popravljivosti naprave.
Računalniški zanesenjaki spletnega portala PBKReviews namreč nad popravljivostjo pametnega telefona CMF Phone 1 niso bili pretirano navdušeni. Težava je namreč v tem, da so inženirji podjetja CMF pri zasnovi njihovega pametnega telefona sprejeli odločitev, da nekatere vijake enostavno skrijejo, kar v praksi otežuje zamenjavo baterije. Poleg tega na vijakih najdemo nalepke, ki uporabnika svarijo pred izgubo garancije, v kolikor jih poškoduje. Zaradi tega si je pametni mobilni telefon CMF Phone 1 na račun popravljivosti prislužil oceno 6,5 od skupno 10, kar ni ravno pohvalno. Videoposnetekk računalniških zanesenjakov spletnega portala PBKReviews pa je na voljo na povezavi https://youtu.be/4Xqyw9SxruQ.
Čeprav pametni mobilni telefon CMF Phone 1 ni med najbolj popravljivimi, ta za malo denarja ponuja veliko. Ta namreč temelji na osnovi zmogljivega mobilnega procesorja MediaTek Dimensity 7300. Piko na i pa daje še zaslon AMOLED s 6,67-palčno diagonalo. Ta namreč slike izrisuje z ločljivostjo 1.080 x 2.400 slikovnih točk ter frekvenco 120 hercev.
Pri pametnem mobilnem telefonu CMF Phone 1 je bilo dobro poskrbljeno tudi za zajem fotografij. Tu je namreč na voljo glavno slikovno tipalo ločljivosti 50 milijonov slikovnih točk. Tu je na voljo še spletna kamera ločljivosti 32 milijonov slikovnih točk. Baterijo kapacitete 5.000 miliamper ur pa lahko polnimo z močjo 33 vatov. Zanimiva sta seveda tudi oblika in mobilni operacijski sistem, ki temelji na osnovi sistema Android 14. Ta bo s strani podjetja CMF podprt za vsaj štiri leta.
Prijavi napako v članku