Prelevimo mobilnik Android v brezžično računalniško miško
Pametni mobilni telefoni Android so vsestranski, saj jih lahko uporabljamo kot spletni strežnik, vmesnik za spletni prenos datotek, kot glasbeno postajo in še mnogo več. Nadobudni programer s psevdonimom »Williams.Joe« pa je poskrbel, da lahko mobilnik uporabljamo celo v vlogi brezžične računalniške miške oziroma sledilne ploščice. Za to potrebujemo le mobilnik Android z dovolj velikim zaslonom, računalnik z brezžično povezavo Wi-Fi in brezplačen program WiFi Mouse. Novost lahko uporabljamo tudi na osebnih računalnikih z nameščenim operacijskim sistemom Windows oz. MacOS X.
Programska oprema WiFi Mouse je nadvse uporabna, saj lahko z njo brez težav upravljamo z osebnim računalnikom. Med vidnejšimi funkcijami najdemo možnost premikanja kazalnika (kurzorja) po zaslonu, podporo za levi in desni klik, možnost uporabe sredinskega gumba za premikanje spletnih strani, možnost vnašanja besedil (navidezna tipkovnica), sistem za samodejno povezovanje in še mnogo več. Če želimo uporabljati prednosti programske opreme WiFi Mouse, jo moramo najprej namestiti na pametni mobilnik. Za prenos je na voljo na spletnem naslovu http://goo.gl/Nes82, za ta namen pa seveda lahko uporabimo tudi priročno QR kodo.
Preden na pametnem mobilnem telefonu Android zaženemo aplikacijo WiFi Mouse, poskrbimo, da sta mobilnik in osebni računalnik povezana v isto brezžično omrežje. Nato na osebni računalnik z operacijskim sistemom Windows (http://goo.gl/XhLe5) ali MacOS X (http://goo.gl/geko4) namestimo programsko opremo Mouse Server in jo zaženemo. Šele nato na pametnem mobilnem telefonu kliknemo na aplikacijo WiFi Mouse in na gumb »Auto Connect«.
Če nam požarni zid ne bo povzročal preglavic, bosta pametni mobilni telefon Android in osebni računalnik v nekaj sekundah povezana preko brezžične povezave in mobilno napravo bomo lahko nemudoma uporabljali tako v vlogi računalniške miške kot sledilne ploščice. Če boste naleteli na težave, nič zato, saj vam bodo na pomoč priskočili strokovnjaki Foruma Računalniških novic (http://goo.gl/bBIpG).
Prijavi napako v članku