Povečajte vašo produktivnosti s tehnologijo, ki jo že uporabljate
1. Minimiziranje odlašanja/zavlačevanja – Slaba navada, ki jo pozna večina ljudi, je eksponentno narasla z vseprisotnostjo tehnologije v naših rokah. Kako se je rešiti? “15-minutno pravilo”! Izberite zadevo, ki ste jo najbolj zapostavili oz. zadevo s katero najdlje odlašate, nastavite časovnik na telefonu in se ji popolnoma posvetite 15 minut. Kljub kratkotrajni aktivnosti boste dobili zagon in morda želeli nadaljevati. V nasprotnem primeru boste vsaj prekinili obdobje neaktivnosti vezano na določeno aktivnost in posvečali vedno več pozornosti prej zapostavljenim obveznostim.
2. Časovno omejeni odmori – Stres, živčnost in napetost, tega vam ni treba! Študije si glede pogostosti in trajanja odmorov še zmeraj niso skladne, vendar v splošnem velja, da naj bi bil človek sposoben ene ure intenzivnega dela, zatem pa naj bi sledila približno 15-minutna pavza. Nasvet: nastavite si alarme, ki označujejo začetke odmorov in konce le-teh.
3. Dnevni cilji – Uporabite beležko telefona ali katerekoli druge naprave, uporabite lahko tudi Google Docs, ali pa enostavno shranite dokument v Dropbox, da lahko do njega dostopate kjerkoli pač ste. Vsako jutro, ali še boljše zvečer, postavite cilje sami sebi, ki bi jih radi dosegli naslednji (isti) dan. Pomembno je, da stvari dejansko pišemo, ker če jih shranjujemo le v glavi, se hitro zgodi, da se zamotimo.
4. Omejena aktivnost na socialnih medijih – Če se vam zdi, da vam socialni mediji motijo delovni proces, če po vašem mnenju produktivnost trpi zaradi nenehne aktivnosti na socialnih medijih, potem enostavno prenehajte, izpišite se iz vseh računov tako v službi kot doma. Poizkusite in vztrajajte vsaj 7 dni in na koncu reflektirajte ugotovitve glede produktivnosti. Tukaj ne gre za prenehanje, temveč omejevanje.
5. Inspiracijski material – Izkoristite včasih popolnoma neproduktivno “surfanje” po internetu za samo-motivacijo in inspiracijo. Motivacijski YouTube videii, “TED-talks” in podobni so primeri, ki nas lahko usmerijo k neki aktivnosti, nas motivirajo za različne stvari, ali pa nam vsaj premaknejo razmišljanje v drugo (pogosto pravo) smer.
Prijavi napako v članku