Poslovni vidiki upravljanja z informatiko
Na že petem srečanju vodstvenih kadrov s področja informacijskih tehnologij, CIO konferenca 2006, so mednarodni strokovnjaki v okviru teme “Poslovni vidiki upravljanja z informatiko” predstavili pomen informatike s poslovnega vidika. Predavatelji so ovrednotili njeno delovanje ter prikazali njen prispevek k poslovnim in organizacijskim ciljem podjetja.
Na 5. CIO konferenci, ki se jo je udeležilo okoli 80 obiskovalcev iz 60 podjetij, so priznani tuji in domači strokovnjaki predstavili različne poslovne vidike upravljanja z informatiko. Osrednji dogodek srečanja, organizator katerega je podjetje Housing, je bila okrogla miza, na kateri so gostje iz slovenskih in tujih podjetij osvetlili pomen usklajenosti informatike s poslovnimi usmeritvami podjetja ter vlogo, ki jo pri tem lahko odigra izvršni direktor informatike. Gloria J. Miller, podpredsednica podjetja SAS International, je na svojem predavanju poudarila, da je nenehen razvoj informatike nujen za preživetje podjetja ter predstavila model informacijskega razvoja (Information Evolution Model – IEM). IEM je preprosto, a močno orodje za vrednotenje, oblikovanje in povečevanje učinkovitosti upravljanja z informatiko.
Poleg tega so bili na srečanju prikazani različni vidiki vloge informatike v sodobnih poslovnih okoljih. Udeležencem so bili predstavljeni najpomembnejši elementi učinkovitega upravljanja ter različna poslovna znanja, ki naj bi jih vodja informatike obvladal. Med drugim so na CIO konferenci izpostavili poslovni vidik sodelovanja informatikov z menedžmentom podjetja ter poudarili, da je informatizacijo poslovnih procesov mogoče doseči s povezovanjem različnih aplikacij storitveno usmerjene arhitekture (SOA). Obenem so se obiskovalci seznanili s konceptom SOA, s ključnimi aktivnostmi vpeljave le-tega ter s poslovnimi prednostmi, ki jih taka arhitektura prinaša. Poleg tega pa so imeli udeleženci konference prvič na voljo tudi možnost organiziranih pogovorov s predavatelji, v okviru katerih so bili vabljeni k izmenjavi različnih izkušenj in mnenj.
Prijavi napako v članku