Popotovanje do avtonomnih omrežij
V zadnjem obdobju se ob udeležbi različnih predavanjih na temo IKT sistemov ali ob prebiranju člankov, blogov in podobnih virov informacij na internetu, ne moremo izogniti pojmu avtomatizacija in z njim povezanimi različnimi modernimi izrazi, ki na koncu vsi obljubljajo avtonomna omrežja.
Tehnološki napredek na tem področju, digitalna transformacija, industrija 4.0, razmah IoT in obenem nuja za zagotavljanje najvišje stopnje varnosti in zanesljivosti, seveda od nas zahtevajo ustrezno prilagoditev v načrtovanju in upravljanju tako podatkovnih centrov, kot tudi omrežne infrastrukture.
Toda, kako se take transformacije lotiti?
Seveda se danes že vsi strinjamo, da je korak v smeri avtomatiziranih omrežij nujnost. Na voljo imamo tudi cel kup orodij, ki so nam ena bolj, druga manj v pomoč pri doseganju našega cilja. Pri tem pa moramo paziti, da izberemo tak način in hitrost te preobrazbe, kot nam najbolj ustreza. Vsaka organizacija ima namreč različne potrebe, različen nivo znanja in specifična okolja. Uvajanje avtomatizacije v naše IKT sisteme mora potekati postopno, saj če smo realni, tudi ob kompletni prenovi vseh sistemov, ne moremo avtomatizirati vsega v enem zamahu.
Uvajanje avtomatizacije je dolgotrajen proces
Ko se podamo na pot do popolne avtomatizacije, jo lahko razdelimo na več stopenj.
Prijavi napako v članku