Nove rešitve na področju globalne standardizacije
V začetnem delu se lahko seznanite s prednostmi in izzivi, ki jih prinaša uvajanje 2D kod na različnih področjih, o čemer priča tudi skupna izjava največjih svetovnih podjetij o prehodu na novo generacijo kod. Na tem mestu namenjamo nekaj besed tudi GS1 Digital Linku, katerega namen je izboljšanje dostopnosti informacij in interakcije s potrošniki.
V nadaljevanju si lahko preberete več o elektronskih cenovkah, ki jih spremljajo spremembe v okviru politike cen, upravljanja zalog in stika s kupci. V sklopu logistike se dotaknemo novih zahtev mednarodne dobrodelne organizacije UNICEF glede prevzema in distribucije humanitarnega blaga ter uvajanja radiofrekvenčne tehnologije, ki omogoča sledenje lokacije blaga po celotni poti pošiljanja. O sledljivosti izdelkov pa lahko izveste več tudi v kontekstu digitalnih potnih listov, ene od najpomembnejših tehnoloških inovacij na tem področju.
V drugem delu revije predstavljamo še življenjski krog trajnostne embalaže, novo strategijo delovanja GS1 na področju zdravstvene dejavnosti ter projekt FoodDataQuest, ki dviguje kakovost prehrambenega ekosistema. Zaradi vse večje pomembnosti standardov GS1 v prehrambenem sektorju navajamo tudi nova pravila o označevanju porekla mešanic medu. Letošnjo številko krasita kar dva intervjuja. S Francesco Poggiali smo se pogovorili o sodelovanju GS1 z različnimi institucijami, Janko Hodža pa nam je povedal več o delovanju elektronskih cenovk.
Revijo zaključujemo z vsebinami na temo izobraževanja, ki ga redno izvajamo v sklopu Akademije GS1 Slovenija. Posvetimo se tudi Dnevu GS1, kjer smo skozi vrsto strokovnih predavanj obravnavali novosti na področju krožnega gospodarstva in standardov GS1, na koncu pa najdete še nekaj zanimivih in koristnih informacij o članstvu v GS1.
Prijavi napako v članku