Nova številka revije: Digitalizacija je tek na dolge proge
Danes vsi poudarjajo, da brez digitalne preobrazbe v industriji ne gre, v prihodnosti pa bo ta še bolj pomembna.
Tudi kot potrošniki živimo v digitaliziranem svetu in nenehno pričakujemo, da bo tehnologija delala namesto nas. To se odraža v naših življenjskih izkušnjah in pričakovanjih do izdelkov. Podjetja v industrijskem sektorju morajo zato nenehno vlagati v razvoj ter z inovacijami zadovoljiti zaposlene in potencialne stranke. Industrija je tako vse bolj izpostavljena spremembam, ki jih prinaša digitalizacija. Tekom napredka se je industrija opremila z novostmi, kot so internet stvari (IoT), računalništvo v oblaku, robno računalništvo in umetna inteligenca.
Kaj je digitalizacija? Digitalizacija je uporaba digitalnih tehnologij in digitiziranih podatkov, s katerimi lahko vplivate na to, kako je delo opravljeno, preoblikovanje načina komunikacije in interakcije s strankami ter na ustvarjanje novih digitalnih tokov prihodkov.
Zakaj je digitalizacija tako pomembna za industrijo 4.0?
Internet stvari (IoT), umetna inteligenca (AI), razširjena resničnost (AR), veliki podatki, računalništvo v oblaku in podobne tehnologije so se združile. S tem se je začelo obdobje pametnih tovarn, kjer se človeško, mehansko in digitalno združuje in s tem ustvari učinkovitejše postopke za proizvodnjo bolj kakovostnega blaga po nižjih stroških.
Podjetja se zavedajo moči velikih podatkov. Integracija informacij iz več digitalnih in avtomatiziranih virov, analiza le-teh podatkov za ustvarjanje vpogledov in uporaba teh vpogledov za sprejemanje informiranih odločitev. To je fenomen, poznan pod imenom fizična-digitalna-fizična zanka (PDP).
Nasveti in triki, da se vaš pametni telefon ne bo pregreval
Visoke temperature so tihi ubijalec sodobne elektronike. Pametni telefoni s pregrevanjem na dolgi rok tvegajo izgubo zmogljivosti, izgubo podatkov, poškodbe elektronskih komponent in poslabšanje baterije.
Današnji pametni telefoni premorejo dovolj računske moči, da jih lahko primerjamo s prenosnimi računalniki izpred nekaj let. Še bolj neverjetno pa je, da proizvajalcem to uspe spraviti v izredno majhno ohišje. Ker se zavedajo, da je temperatura lahko velika težava, telefone opremljajo z vodnim hlajenjem, režami za odvajanje toplote in s sloji, ki uspešno razpršijo toploto. Kljub vsem njihovim naporom pa se lahko kadarkoli zgodi, da se vaš pametni telefon začne pregrevati.
Na to vplivajo notranji faktorji, kot so pomanjkljiv hladilni sistem, intenzivne aplikacije, ki se izvajajo v ozadju in zunanji faktorji, kot na primer visoke zunanje temperature, ovitek za telefon in podobno.
Več vsebine lahko preverite v sveži izdaji revije Računalniške novice, ki je že na voljo v vaši najljubši prodajalni časopisov in revij.
V tokratni številki revije Računalniške novice ne spreglejte tudi:
- Mikročipi, ki dobesedno zlezejo pod kožo
- Youtube z novimi orodji
- Google s svojo naročnino na telefone
- Prvi Solid State kapacitete kar 200 terabajtov
Naročite se na revijo Računalniške novice TUKAJ.
Prijavi napako v članku