Neverjeten mejnik za aplikacijo Google Messages
Gumb v obliki hamburgerja, ikona menija, ikona predala, navigacijski gumb predala, gumb s tremi črtami … imenujte ga, kakor želite, tega gumba odslej ni več v aplikaciji Google Messages (Sporočila). To je del prenove Googlovega začetnega zaslona za Sporočila, ki ga je peščica uporabnikov imela možnost preizkusiti že lanskega junija. Zdaj je sprememba del uradne različice aplikacije in na voljo vsem uporabnikom (morda bo potrebna ročna posodobitev).
Sprememba uporabniškega vmesnika je že nekaj mesecev v beta testiranju in zdi se, da so bili testi spodbudni, vsaj po Googlovih standardih. V nasprotnem primeru smo prepričani, da bi Google prestavil izdajo posodobitve.
Do zdaj je bilo ob odprtju aplikacije Google Messages na vrhu zaslona iskalno polje. Preoblikovani začetni zaslon zdaj prikazuje (od leve proti desni) štiri elemente. Prva dva elementa ne moremo klikniti in sta na levi strani zaslona. Gre za ikono Googlovega logotipa in naslov Messages.
Na desni strani je ikona povečevalnega stekla, ki opravlja funkcijo prejšnjega iskalnega polja. Zadnji element je gumb za profilni avatar, ki odpre meni aplikacije. Tukaj lahko zdaj najdete Arhivirano, Neželeno & blokirano, Označi vse kot prebrano in Poveži napravo ter možnosti za upravljanje vašega računa in dostop do splošnih nastavitev aplikacije.
Vrnimo se za trenutek k ikoni povečevalnega stekla. Ko ga tapnete, se na novem zaslonu prikaže staro iskalno polje z osmimi filtri za natančnejše iskanje: “Neprebrano, Znano, Neznano, Označeno z zvezdico, Slike, Videi, Kraji in Povezave”. Druga sprememba je, da je bila funkcija organiziranja sporočil odstranjena. Zavihki na vrhu za “Vse, Osebno in Poslovne oddelke” so izginili, vendar možnost “Samodejno izbriši OTP-je (sporočila z enkratnimi gesli) po 24 urah” še vedno ostaja v nastavitvah.
Aplikacija Messages je imela pred pandemijo v Googlovi trgovini milijardo prenosov. Takrat aplikacija še ni bila vnaprej nameščena na Android telefonih (izjema so bili Pixel telefoni). Samsung in še nekateri proizvajalci pa so od takrat sprejeli to aplikacijo kot privzeto. Od pandemije jim je tako uspelo doseči rekordno številko 5 milijard namestitev.
Prijavi napako v članku