Manj nelegalne programske opreme v Sloveniji?
Med letoma 2007 in 2008 se je stopnja piratstva programske opreme na osebnih računalnikih v Sloveniji znižala za eno odstotno točko, pri čemer je v polovici od 110 držav vključenih v raziskavo stopnja piratstva upadla, le v 15 odstotkih pa je narasla. Številne aktivnosti organizacije BSA so pripomogle k zmanjšanju stopnje piratstva programske opreme, ki se je v Sloveniji od leta 2003, ko je znašala 52 odstotkov, zmanjšala na 47 odstotkov leta 2008. V Sloveniji so se gospodarske izgube, ki so posledica piratstva programske opreme, leta 2008 povečale na 51 milijonov USD.
Šesto letno svetovno raziskavo na področju piratstva programske opreme je objavila organizacija Business Software Alliance (BSA), mednarodno združenje, ki predstavlja svetovno panogo programske opreme. Neodvisno raziskavo, v katero je bilo vključenih 110 držav, je izvedlo podjetje IDC, vodilno globalno podjetje za raziskave in napovedi na področju informacijskih tehnologij.
Piratstvo programske opreme sicer ne vpliva le na prihodke v panogi. Raziskava podjetja IDC, ki je izšla januarja 2008, je pokazala, da bi lahko znižanje stopnje piratstva programske opreme ustvarilo več sto tisoč novih delovnih mest ter povišalo gospodarsko rast za več milijard dolarjev. Hkrati bi se povečali prihodki od dajatev, s katerimi bi lahko podprli lokalne programe in storitve.
Prijavi napako v članku