Kako onemogočiti Facebookov Timeline?
Se sprašujete, kako onesposobiti Facebookov Timeline? Medtem ko ena skupina ljudi naravnost uživa ob novih možnostih, pa na drugi strani obstaja skupina ljudi, ki časovnice preprosto ne marajo. Ta članek je namenjen tistim iz druge skupine, ki menijo, da je nov Facebookov pristop precej agresiven in predstavlja veliko varnostno tveganje. Ideja o onemogočanju Facebookovega Timeline-a temelji na konceptu, da se vaš spletni brskalnik predstavlja kot starejši brskalnik oz. kot mobilni brskalnik. To pomeni, da bo ta trik deloval le na vašem računalniku in samo na določenem spletnem brskalniku. Če boste ponovno namestili nov brskalnik, boste tako spet videli vaš Facebook Timeline. Kakorkoli se boste odločili, ponujamo vam eliminacijska postopka za brskalnika Firefox ter Chrome.
Onesposobite Timeline v Firefoxu
Če boste želeli onemogočiti Timeline v brskalniku Firefox, boste zato morali namestiti poseben dodatek. Ta se imenuje “User Agent Switcher Add-on”, brez katerega trika ne bo mogoče izvesti. Za inštalacijo pojdite na povezavo https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/user-agent-switcher/ in kliknite na gumb “Add to Firefox”. Nato se vam bo odprlo namestitveno okno, na katerem zgolj kliknete “Namesti”. Po namestitvi boste morali brskalnik znova zagnati, ob čemer vam bo v razdelku Orodja na voljo nov razdelek z naslovom Default User Agent. Za eliminiranje Facebookove časovnice, boste morali opcijo “Default User Agent” spremeniti v opcijo “Internet Explorer 7″. To storite tako, da v glavnem meniju kliknete na na Orodja -> Default User Agent -> Internet Explorer -> Internet Explorer 7. Ko ste postorili vse potrebno, preprosto obiščite svoj Facebook profil in uživajte v stari postavitvi Facebooka.
Onesposobite Timeline v Chromu
Za deaktiviranje časovnice v spletnem brskalniku Chrome boste morali zraven njegove izvršljive datoteke dodati določen ukaz. Najprej z desnim miškinim gumbom kliknite na ikono Chrome in izberite Properties oz. Možnosti. Sedaj se vam bo odprlo novo okno, kjer boste v polju Target (Mesto) dodali posebno kodo, ki bo odvisna od posameznega operacijskega sistema:
Windows 7/Vista
– User-agent = “Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0, Windows NT 6.0)”
Windows XP
– User-agent = “Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0, Windows NT 5.1)”
Ko ste uspešno vstavili dodatek, vse skupaj potrdite s klikom na “OK” in ponovno zaženite brskalnik Chrome. Obiščite svoj Facebook profil in ponovno boste videli stari videz Facebooka. Pri tem naj vas opozorimo, da sta omenjena postopka zgolj začasni rešitvi, ki jih je najbolje izkoristiti karseda hitro.
Prijavi napako v članku