Galaxy strežniki
Sunovi inženirji so se pri razvoju in ponudbi svojih strežnikov z arhitekturo x86 oprli na AMD-jev procesor opteron, na katerem lahko poleg njihovega operacijskega sistema (Solaris) delujeta tudi čedalje bolj razširjeni odprtokodni Linux in pri nas najbolj razširjen licenčni Windows. Ena od poglavitnih prednosti najnovejših strežnikov iz družine Galaxy naj bi bila možnost vgraditve do osmih dvojedrnih procesorjev AMD opteron, medtem ko konkurenca ponuja največ štiri.
Zanimivo je, da so procesorji AMD opteron na trg sicer prišli nekoliko kasneje kot konkurenčni Intelov xeon, a zato naj bi bili že v izhodišču bolje zasnovani (čista 64-bitna tehnologija). Njihove največje odlike pred konkurenco so ne samo hitrost in zmogljivost, ampak tudi zanesljivost in preprostost upravljanja. Prihod v zadnjem času tako uspešnih Sunovih strežnikov Galaxy v Slovenijo je plod skupnega sodelovanja med ameriškim Sun Microsystems ter podjetjem DNS iz Nemčije, ki nastopa kot “posrednik z dodano vrednostjo” pri ponudbi izdelkov, storitev in rešitev s področja informacijske tehnologije.
Sun Microsystems je eden vodilnih proizvajalcev računalniške strojne in programske opreme v svetu. Posluje v več kot 100 državah in zaposluje skupaj 38.600 ljudi. V poslovnem letu 2005 je ustvaril za dobrih 11 milijard ameriških dolarjev prometa in se uvršča med prvih 200 na lestvici največjih ameriških podjetij Fortune 500.
DNS (Digital Network Services) pa je distributer “z dodano vrednostjo”, dejaven po vsej Evropi na specialnih področjih strežnikov, varnostnih in pomnilniških izdelkov, izdelkov na področju infrastrukture dostopa in visoko učinkovitih omrežnih rešitev. Posluje v številnih evropskih državah in zaposluje skupaj okoli 300 ljudi. V poslovnem letu 2004 je ustvarila slabih 280 milijonov evrov prometa.
Prijavi napako v članku