Facebook Messenger po novem z oglasi
Letna konferneca F8, ki jo Facebook organiziral v preteklih dneh, je razkrila glavni fokus podjetja v naslednjih desetih letih. Pri tem se je izkazalo, da bo podjetje veliko pozornosti namenjalo razvoju storitve Facebook Messenger oziroma monetizacije storitve o kateri je govora že več let. Investitorji so se namreč že spraševali kako bo Facebook monetiziral skoraj eno milijardo veliko množico, ki v tem trenutku uporablja Facebook Messenger.
V osredje so stopili boti. Predstavljajo avtomatizirane odzivnike oziroma možnost komunikacije s podjetji neposredno v Facebook Messenger. Kot uporabnik boste tako lahko na primer povprašali o najbolj aktualnih novicah in bot iz določene medijske hiše vam bo predstavil najbolj aktualne novice. Do sedaj vse lepo in prav vendar pa vse dokler se ne začne izvajati monetizacija. Podjetja bodo namreč lahko uporabnikom pošiljala sponzorirana sporočila in tak način oglaševanja predstavlja način monetizacije za Facebook.
Starejši uporabniki med vami se verjetno spominjajo poplave nezaželjenih SMS sporočil, ki so jih slovenski uporabniki bili deležni še slabih 10 let nazaj. Pri tem je šlo za izkoriščanje novega medija in nepoznavanja s strani končnih uporabnikov, ki so za prejeta in poslana sporočila ob koncu meseca prejeli visok račun. Nekaj podobnega se, nekateri mediji in strokovnjaki, bojijo za Facebook Messenger. Stroškov končni uporabniki ne bodo nosili nobenih vendar pa se lahko hitro zgodi, da bodo podjetja pošiljala prekomerno število sporočil in s tem povzročala nevšečnost uporabnikom.
Vodja razvoja oglaševanja na Facebook Messengerju, David Marcus, je ob tem zatrdil, da pri podjetju zelo pazljivo uvajajo oglaševanje in pazijo, da uporabniki ne bodo ob tem doživljali slabe uporabniške izkušnje. V tem trenutku se nahajajo v fazi testiranja koliko in predvsem kdaj naj bi se oglasi pošiljali. Obstaja tudi možnost, da podjetje pošlje sporočilo uporabniku, ki ga bo šele zagledal takrat, ko bo odprl aplikacijo. Vprašanje ostaja ali bodo uporabniki takšen način oglaševanja, glede na pretekle slabe izkušnje z SMS sporočili, sprejeli.
Prijavi napako v članku