CERN izvaja kritične postopke na NetApp diskovnih sistemih
CERN (Conseil Européen pour la Recherche Nucléaire) je Evropski Svet za Nuklearne raziskave, ki pomaga fizikom odkrivati skrivnosti univerzuma. Kritične IT operacije se izvajajo v okolju Oracle podatkovnih baz, ki se nahajajo na NetApp diskovnih sistemih.
LHC (Large Hadron Collider) je največji in najzmogljivejši pospeševalnik delcev (hadronov), ki je lociran na meji med Švico in Francijo. V kontrolnem centru CERN-a blizu Ženeve v Švici so implementirane vse kontrole pospeševalnika, njegove storitve in tehnična infrastruktura. LHC proizvaja 600 milijonov trkov na sekundo in tako producira pretok neobdelanih podatkov v višini 1 milijona gigabytov na sekundo. Programska rešitev pretvarja te neobdelane podatke v podatkovne objekte, ki se zapisujejo na diskovne kapacitete in so primerni za kasnejše analize. Zdajšnji eksperimenti letno producirajo več kot 20PB podatkov, ki znanstvenikom v CERN-u služijo pri premikanju meja znanja in pri iskanju odgovorov na vprašanja temeljnih zakonov narave.
CERN-ov IT oddelek zagotavlja Oracle storitve za:
- nadzor LHC-ja in za logiranje postopkov,
- online eksperimente,
- offline eksperimente,
- administracijo, vključno z vodenjem plač,
- inženirske storitve.
Uravnavanje zahtev po zmogljivosti, superskalabilnosti, zanesljivosti in racionalni porabi finančnih sredstev
CERN-ove IT infrastrukturne storitve morajo biti superskalabilne, da lahko sledijo ogromni podatkovni rasti. Ker je LHC v stalnem pogonu, so enake zahteve tudi za razpoložljivost IT storitev. To v CERNu zagotavljajo preko uporabe »nezlomljive« Oracle platforme, ki pa je še dodatno okrepljena z izvajanjem na NetApp diskovnem okolju.
NetApp zagotavlja enotno, integrirano platformo za agilno podatkovno infrastrukturo, ki je:
- Inteligentna. Enostavnost in avtomatizacija upravljanja podatkovne platforme pomaga CERN-ovem IT timu, da izredno učinkovito zagotavlja potrebne infrastrukturne storitve. Brez NetAppove tehnologije bi potrebovali tedne, da bi povrnili samo eno večterabytno Oraclovo bazo podatkov, tako pa lahko to z NetApp diskovnimi sistemi izvedejo v minutah.
- Nesmrtna. NetAppove tehnologije kot so RAID‑DP ®, Data ONTAP Cluster‑Mode in arhitektura redundantnih komponent bistveno prispeva k CERN-ovem brezprekinitvenem delovanju, ki ne dopušča izgube niti podatkovnega bloka informacije.
- Neizmerna . NetApp omogoča CERN-ovem IT oddelku cenovno dostopno ekstremno zmogljivost. Zaradi ogromnih potreb po diskovnih kapacitetah in zahtevah po trenutnih obdelavah teh neizmernih količin podatkov, se je izkazalo, da je najboljša še racionalna rešitev NetAppova tehnologija Virtualnega Tieringa s Flash Cache spominskimi karticami, SATA diski in Data ONTAP Cluster-Mode načinu združevanja in hkratnega delovanja več diskovnih sistemov.
V Sloveniji in Adriatic regiji je podjetje OurSpace Appliances vodilni ponudnik NetApp diskovnih sistemov.
Prijavi napako v članku