Prenosni računalniki
25.02.2014 08:53
Posodobljeno 10 let nazaj.

Deli z drugimi:

Share

HTC ustvarja superračunalnik iz neizkoriščenih Androidov

Projekt bo krepil vlogo uporabnikov pametnih telefonov, odgovoril pa bo tudi na nekaj največjih svetovnih vprašanj.
Projekt bo krepil vlogo uporabnikov pametnih telefonov, odgovoril pa bo tudi na nekaj največjih svetovnih vprašanj.

HTC je predstavil HTC Power To Give, iniciativo, ki si prizadeva ustvariti superračunalnik, ki bo izkoriščal neizkoriščene procesne moči pametnih telefonov Android. Projekt je trenutno v beta fazi. HTC Power To Give si prizadeva, da bi lastnike pametnih telefonov spodbudil k temu, da bi dovolili uporabo neizkoriščene procesorske moči in tako prek računalniških platform pomagali odgovoriti na nekaj največjih vprašanj družbe. S tem bi pomagali pri boju proti raku, aidsu in Alzheimerjevi bolezni, pri zagotavljanju pitne vode za vsakega otroka in pri raziskavah za iskanje zunajzemeljskega življenja.

Uporabniki pametnih telefonov Android bodo lahko s prostovoljno priključitvijo projektu omogočili ključno podporo raziskavam na področju medicine, znanosti in ekologije. Projekt HTC Power To Give je bil razvit s pomočjo partnerstva z dr. Davidom Andersonom s kalifornijske univerze Berkeley. Projekt bo podpiral največjo prostovoljno svetovno računalniško iniciativo in izkoriščal moč globalnega omrežja uporabnikov pametnih telefonov.

Milijon pametnih telefonov HTC One, ki delujejo v projektu HTC Power To Give, bi lahko zagotovilo podobno procesorsko moč kot eden izmed 30 svetovnih superračunalnikov (PetaFLOP). To bi lahko močno skrajšalo razvojne cikle za organizacije, ki bi sicer potrebovale več let za analizo podatkov pri pomembnih odkritjih. Eden od dostopnih programov, ki je bil predstavljen, je npr. IBM’s World Community Grid, ki daje vsakemu priložnost za napredek v znanosti, in sicer tako, da donira svoj računalnik, pametni telefon ali tablico v humanitarne raziskave. Do danes so prostovoljci v okviru projekta World Community Grid prispevali za kar 900.000 raziskovalnih let, ki bi jih znanstveniki sicer potrebovali za doseganje vrhunskih odkritij.

Cher Wang, predsednica podjetja HTC, je povedala: »Velikokrat smo že predstavili inovacije, ki so spremenile mobilno industrijo, toda ta projekt bo našo vizijo premaknil še korak dlje. S projektom HTC Power To Give želimo omogočiti to, da lahko uporabniki neizkoriščeno moč procesorja svojega pametnega telefona namenijo projektom, ki imajo možnosti za spremembe v svetu.«

»HTC Power To Give bo podpiral največjo svetovno prostovoljno računalniško iniciativo. Vpliv, ki ga bo imel ta projekt, bo tekom let postal ogromen,« je poudaril dr. David Anderson, izumitelj pri Shared Computing Initiative BOINC s kalifornijske univerze Berkeley.

Cher Wang je dodala: »Razpravljali smo o vplivu, ki ga lahko omogoči že milijon pametnih telefonov HTC Power To Give, čeprav analitiki ocenjujejo, da je bilo v letu 2013 poslanih več kot 780 milijonov telefonov Android. Predstavljajte si razliko, ki bi jo lahko ustvarili za prihodnost naših otrok, če bi bil le del teh uporabnikov Androida sposoben preusmeriti del neuporabljene procesorske moči k temu, da bi pomagali najti odgovore na vprašanja, ki se dotikajo vseh nas.«

Ko uporabnik pametnega telefona iz trgovine Google Play® prenese aplikacijo HTC Power To Give, lahko izbere raziskovalni program, kateremu želi prispevati del procesorske moči telefona. Aplikacija HTC Power To Give deluje v času, ko se telefon polni in je povezan na brezžično omrežje. Tako omogoča ljudem, da spreminjajo svet, medtem ko sedijo za mizo ali se sproščajo doma.

Beta verzija aplikacije HTC Power To Give je dostopna prek trgovine Google Play in zaenkrat združljiva z družino telefonov HTC One, HTC Butterfly in HTC Butterfly S. Družba HTC načrtuje, da bo aplikacija po šestih mesecih poskusne dobe dostopna tudi za druge uporabnike pametnih telefonov Android.


Prijavi napako v članku

Povezave



Kaj berejo drugi?

Partnerji Računalniških novic Prikaži vse

Pilon AEC

Dunajska cesta 144, 1113 Bežigrad, , Tel: 0590 3 0590
Informacijsko modeliranje gradenj (BIM) je veliko več kot le tehnologija – to je zapleten postopek načrtovanja in gradnje, ki arhitektom pomaga pri ustvarjanju inovativnih stavb ... Več

REMIS d.o.o.

Letališka cesta 32, 1000 Ljubljana, Tel: 01 521 13 18

OBLIKOVANJE.COM

Slovenska ulica 25, 9000 Murska Sobota, Tel: 02 522 14 21
Podjetje Oblikovanje.com je v slovenskem računalniškem prostoru prisotno že od samega začetka. Z več kot 20 leti izkušenj ter s strategijo kakovostnega poslovanja in storitev ... Več
Bronasti partner

Agencija POTI – Z znanjem do cilja!

Stegne 7, 1000 Ljubljana, Tel: 01 511 39 21
Agencija POTI – Z znanjem do cilja! Agencija POTI, izobraževalna, svetovalna in založniška družba, si je v več kot 20. letih delovanja, pridobila obilico znanja in izkušenj ... Več