Dell namerno tržil računalnike z napako
Zadnje čase se zdi, da visoko ceno za neizmeren pohlep mednarodnih podjetij, ki hočejo proizvesti čim več po najnižji ceni, pogosto plačajo ravno nič hudega sluteči potrošniki. To še posebej velja na področju računalništva, saj so tu dobički zaradi hude konkurence močno omejeni.
Tokrat so jo najkrajšo potegnili računalničarji oziroma podjetja, ki so med letoma 2003 in 2005 kupili osebne računalnike Optiplex podjetja Dell. Dokumenti, ki so bili pred kratkim razkriti na ameriškem sodišču so namreč pokazali, da je računalniški gigant vedel, da ti računalniki ne bodo delovali več kot tri leta.
Podjetje Dell je brez vsakršnega oklevanja prodal kar 12 milijonov računalnikov, ki so bili opremljeni z nizkokakovostnimi kondenzatorji. Najhuje pri vsem tem pa je bilo to, da so vodilni možje računalniškega giganta za zaprtimi vrati sprejeli odločitev, da računalnikov ne bodo odpoklicali ampak bodo težave raje reševali na servisih mestih z zamenjavo dobavitelja kondenzatorjev.
Računalniški gigant je pred petimi leti za popravilo okvarjenih računalniških sistemov porabil 300 milijonov ameriških dolarjev. Pri tem pa seveda ni izplačal nobenega nadomestila za izgubo časa in drugih stroškov, ki so posameznikom in podjetjem nastali zaradi njihove malomarnosti. Pošteno, ni kaj!
Prijavi napako v članku