Računalništvo, telefonija
Programska oprema
08.02.2025 08:13

Deli z drugimi:

Share

Brskanje po spletu s ChatGPT še nikoli tako enostavno

Vpis za uporabo ChatGPT Search po novem ni potreben.

ChatGPT Search je odslej dostopen vsem na chatgpt.com,” je OpenAI objavil na družbenem omrežju X in dodal, da “vpis po novem ni potreben”.

S tem postaja uporaba funkcionalnosti ChaGPT Search bolj preprosta, kot kdaj koli do zdaj. Pritisk seveda čuti Google, dolga leta dominantna sila na področju spletnega iskanja, prav tako pa bodo vpliv po vsej verjetnosti začutili drugi UI boti, ki omogočajo spletno brskanje, kot je na primer Perplexity.

OpenAI je ChatGPT Search predstavil oktobra 2024, dve leti po izidu klasičnega ChatGPT-ja. Zelo hitro je požel veliko zanimanja, kajti uporabniki so hitro zapopadli nov pogovorni način prikazovanja spletnih rezultatov. Pomemben faktor uspeha pa je bil predvsem prihranek časa, ki bi ga sicer uporabniki porabili za brskanje po spletu “po starem”.

Kaj je razlika med ChatGPT in ChatGPT Search?

Običajni pogovorni bot ChatGPT je naučen na ogromni količini podatkov do določenega presečnega datuma in nima dostopa do informacij v realnem času, medtem ko ChatGPT Search dostopa do informacij v realnem času.

Klasični ChatGPT velja za super orodje za naloge, kot so kreativno pisanje, razmišljanje in poizvedbe o splošnem znanju, ki ne zahtevajo dostopa do nedavnih podatkov, medtem ko je ChatGPT Search uporaben za pridobivanje najnovejših novic, vremenskih napovedi, tečajev delnic in drugih časovno občutljivih informacij.

Druga ključna razlika je v tem, da ChatGPT Search navaja svoje vire, vključno s povezavami, tako da lahko kliknete do določenih strani, če vas zanima več. Zaradi tega je zelo podoben enemu svojih priljubljenih tekmecev, Perplexity.

Kako lahko uporabim ChatGPT Search?

V spletnem vmesniku se preprosto odpravite na ChatGPT.com in v pogovornem oknu kliknete gumb “Search”. Ko ga izberete, lahko vnesete svoj poziv. Kot del odgovora boste videli majhne okvirčke, ki prikazujejo izvor virov. Poleg tega lahko na koncu odgovora pritisnete gumb “Sources”, kar prikaže stolpec, ki prikazuje vire v obliki seznama.


Prijavi napako v članku
Vas zanima več iz te teme?
umetna inteligenca ChatGPT


Kaj berejo drugi?

Partnerji Računalniških novic Prikaži vse

STUDIO DTS

Avčinova ulica 13, 1000 Ljubljana, Tel: 01 300 53 55
Veliko ljudi podcenjuje vlogo grafičnega oblikovanja pri rasti podjetja in prepoznavnosti blagovne znamke. Podjetje stežka preživi brez ustrezne komunikacije. Na tak ali drugačen ... Več
Zlati partner

TEHNOLOŠKI PARK LJUBLJANA d.o.o.

Tehnološki park 19, 1000 Ljubljana, Tel: 01 620 34 01
Tehnološki park Ljubljana (TP LJ) kot mednarodni tehnološki hub, kjer se stikajo vrhunske tehnologije, srečujejo najboljša razvojna podjetja in nastajajo nove tehnološke zgodbe. ... Več

SINERGISE d.o.o.

Cvetkova ulica 29, 1000 Ljubljana, Tel: 01 320 61 50
Sinergise razvija geografske informacijske sisteme Slovensko podjetje Sinergise je inovativno visokotehnološko podjetje. Ukvarja se z razvojem geografskih informacijskih sistemov ... Več
Diamantni partner

Digitalno inovacijsko stičišče Slovenije

Dimičeva ulica 13, 1000 Ljubljana, Tel: 040 606 710