Še en udarec za pametne ročne ure Apple zaradi kršitve patentov
Veliko je bilo obtožb, da eno podjetje kopira izdelke in funkcije drugega. Te trditve do neke mere najverjetneje res držijo, saj vsak želi svojim strankam ponuditi najboljši končni izdelek z vsemi mogočimi funkcijami. Tu še posebej izstopa podjetje Apple, ki je bilo že večkrat obtoženo in tudi obsojeno zaradi nedovoljene uporabe registriranih patentov, saj se z vsemi močmi bori za pridobitev čim večjega števila kupcev svojih izdelkov in to kljub pomanjkanju lastne inovativnosti.
Konec lanskega decembra pa se je nad podjetje Apple zaradi nedovoljene uporabe registrirane tehnologije spravila ameriška komisija za mednarodno trgovino (ITC). Apple naj bi namreč kršil dva od skupno petih patentov za merjenje nasičenosti krvi s kisikom (SPO2) podjetja Masimo. Od 24. decembra je podjetje Apple zaradi tega dobilo prepoved prodaje pametnih ur Apple Watch Series 9 in Ultra 2 v Združenih državah Amerike. Omenjena prepoved prodaje je veljala tako za spletne kot tudi fizične trgovine.
Apple je še pred koncem lanskega leta sicer uspel pridobiti začasno odredbo za prekinitev prepovedi uvoza pametnih ur v ZDA in njihovo prodajo. Sodišče je odredilo, da Apple lahko nadaljuje s prodajo omenjenih ur, vse dokler podjetje ne dobi odgovora, ali so predlagane spremembe dovolj za upoštevanje patentne tehnologije. A ker se to ni zgodilo, je podjetje Apple doletel še en udarec.
Podjetje Apple je zaradi propadlih dogovorov s podjetjem Masimo namreč ameriškim lastnikom pametni ročnih ur Apple Watch 9 in Ultra 2 pričelo odstranjevati možnost merjenja nasičenosti krvi s kisikom (SPO2). To podjetje Apple počne s posodobitvijo programske kode za njegove najnovejše pametne ročne ure. Nove ure, ki bodo naprodaj v spletnih in fizičnih trgovinah, pa bodo že na voljo brez možnosti merjenja nasičenosti krvi s kisikom (SPO2). Trenutno še ni znano, kako bo nova omejitev vplivala na prodajo pametnih ročnih ur Apple na ameriškem trgu. Mnogi pa so prepričani, da upad prodaje na bo zanemarljiv.
Prijavi napako v članku