S&T Iskratel predstavil najhitrejši optični omrežni terminal (PON OLT) na svetu – Iskratel Lumia T6
S tem inovativnim produktom kranjsko podjetje operaterjem po svetu omogoča, da se ob nadgrajevanju svojih optičnih omrežij za zagotavljanje višjih hitrosti dostopa do interneta izognejo visokim investicijam v strojno opremo.
Z osupljivo zmogljivostjo hitrosti povezave navzgor do 1,4 Tbps je Iskratelova Lumia T6 postala najhitrejši PON OLT na svetu, ki omogoča dostop do interneta več kot 20.000 uporabnikom. S hitrostjo do 800 Gbps na naročniško ploščo in zmogljivostjo centralnega stikala do 3,4 Tbps, bo Iskratel Lumia T6 poleg trenutne 10-gigabitne tehnologije PON, kot sta Combo PON in XGS-PON, brez težav podprla prehod na tehnologijo 50GPON in 100GPON.
Ob tem je podjetje najavilo dobavljivost še Iskratel Lumie T14, močno razširljivega OLT-ja z visoko gostoto, za sedanje in prihodnje PON tehnologije, ki lahko zagotovi povezljivost več kot 50.000 uporabnikov s Combo PON priključki.
»Različne storitve, kot so videokonference, pretakanje videa 4K, igranje iger in shranjevanje v oblaku hitro pridobivajo na priljubljenosti, to pa ustvarja vse več povpraševanja po višji hitrosti prenosa podatkov za zanesljivo delovanje,« je povedal Simon Čimžar, direktor sektorja Produkti in rešitve v poslovni enoti Širokopasovni dostop v podjetju S&T Iskratel. »Izjemne zmogljivosti naših novih OLT-jev omogočajo najhitrejši prehod operaterjev k bolj zeleni prihodnosti, saj so razvite v popolni skladnosti s Kodeksom ravnanja Evropske unije (EU) na področju porabe energije širokopasovne opreme. Prav slednja omogoča operaterjem, da dolgoročno zmanjšajo stroške energije in s tem svoj vpliv na okolje.«
»Novi OLT-ji lahko podpirajo tako sedanjo kot naslednjo generacijo PON tehnologij. Poleg tega so zasnovani za virtualno delovanje na isti strojni opremi, kar operaterjem zagotavlja povrnitev in varnost njihove investicije. To pomeni, da lahko operaterji zdaj nemoteno razširijo svoja omrežja in povečajo število naročnikov tako v mestih kot tudi na podeželju,« je še dodal Čimžar.
Temperaturno območje, v katerem lahko novi Lumii brezhibno delujeta, sega od – 40 °C do 65 °C, kar pomeni, da je mogoče S&T Iskratelove Lumie OLT namestiti tako na centralni lokaciji operaterja kot tudi na oddaljenih lokacijah, v zunanjih omaricah, kjer je toplotni nadzor bistveno manj obvladljiv.
Novosti produktnega portfelja na področju širokopasovnih rešitev so bile predstavljene na aprilski konferenci FTTH v Španiji.
S&T Iskratel, informacijske in komunikacijske rešitve, d. o. o., nosilec skupine S&T Iskratel, je vodili evropski ponudnik celovitih in visoko zanesljivih rešitev za varno, pametno in bolje povezano prihodnost. Skupina je s širokim portfeljem informacijskih, komunikacijskih in poslovnih rešitev v kombinaciji z najhitrejšo in zanesljivo podporo prisotna v več kot 50 državah po svetu. S svojim h kupcem usmerjenim pristopom, lastnimi raziskovalno-razvojnimi in proizvodnimi centri ter več kot 1000 zaposlenimi v 10 državah, je skupina S&T Iskratel v letu 2022 ustvarila več kot 150 milijonov evrov prometa. Rešitve skupine izpolnjujejo zahteve hitro razvijajočih se digitalnih okolij in igrajo pomembno vlogo pri razvoju naprednejše, bolj povezane, trajnostne in varne družbe. S&T Iskratel, zaupanja vreden partner za digitalno prihodnost. Več informacij: www.snt-iskratel.si.
Prijavi napako v članku