Slika, tv, avdio
Življenjski slog
14.10.2022 07:20
Posodobljeno 2 leta nazaj.

Deli z drugimi:

Share

Slušni aparati nekoč in danes

Se še spomnite slušnih aparatov izpred desetletja ali dveh? Še vedno mislite, da so slušni aparati naprave, ki rade piskajo, šumijo, porabijo veliko baterij in celo dvomite v njihovo uporabnost? Berite dalje, kajti zelo se motite.
Foto: Audio BM
Foto: Audio BM

Slušni aparati so v zadnjih letih doživeli nesluten razvoj in mnogim ljudem drastično izboljšajo kakovost življenja.

Polnilni slušni aparati delujejo brez baterij za enkratno rabo

Polnilne slušne aparate po uporabi preprosto postavite v polnilnik, kjer se samodejno izklopijo in pričnejo polniti. Ko jih vzamete iz polnilnika se samodejno vključijo in že so pripravljeni za uporabo. Preprosteje ne gre.

Stroški uporabe so s polnilnimi slušnimi aparati veliko nižji, saj lahko pozabite na kupovanje baterij za enkratno uporabo. Zaradi enostavne uporabe so polnilni slušni aparati idealna rešitev za starejše in za ljudi s slabšim vidom ali zmanjšanimi ročnimi spretnostmi.

Samodejno prilagajanje okolju

Nekatera okolja so za poslušanje enostavna, druga zahtevna, tretja so nekje vmes. V nekaterih okoljih preživljate veliko svojega časa, v drugih malo. Pomembno je, da ovrednotite vsa vaša slušna okolja, navade in situacije, ki predstavljajo vaš življenjski slog. Bolj kot je vaše okolje dinamično, lažje in bolje boste slišali, če se spremembam v okolju samodejno prilagodijo tudi sušni aparati, saj se s tem izognete ročnemu izbiranju različnih nastavitev v različnih okoljih – to namesto vas zdaj samodejno naredijo slušni aparati. Poslušanje s slušnimi aparati, ki se samodejno prilagajo okolju, je najbolj udobno in tudi razumevanje govora je izboljšano.

Prostoročno telefoniranje

Slušni aparati so lahko tudi brezžične slušalke, saj omogočajo povezavo z vašim telefonom. Z njimi lahko prostoročno telefonirate, poslušate glasbo in vse ostale zvočne vsebine. Kdor enkrat preizkusi prostoročno telefoniranje preko slušnih aparatov, takoj spozna, da je takšen način telefoniranja s slušnimi aparati popolnoma enostaven, kakovost zvoka pa vrhunska. Seveda se sogovornika posluša v obeh ušesih, kar z običajnim načinom telefoniranja ni mogoče.

Brezžična povezava s televizijo

Če kljub uporabi slušnih aparatov televizije ne slišite dovolj glasno ali jasno, obstaja še ena preprosta rešitev: brezžična povezava slušnih aparatov s televizijo prek mini oddajnika. Zagotovljeno je, da boste spet lahko uživali v najčistejšem stereo zvoku, brez negativnega vpliva razdalje, odmeva ali hrupa v okolju.

Dodatni brezžični mikrofoni

Današnja tehnologija slušnih aparatov odlično izboljšuje razumevanje govora, vendar 31 % uporabnikov slušnih aparatov še vedno poroča o težavah z razumevanjem v najbolj hrupnem okolju. V takšnem okolju se odlično izkažejo dodatni brezžični mikrofoni, ki jih povežemo s slušnimi aparati in namestimo bliže izvoru zvoka (ali izročimo govorniku). Dodatni mikrofoni zvok brezžično prenesejo v slušne aparate tudi z razdalje več deset metrov.

Bluetooth povezovanje je pravi hit že zaradi zgoraj omenjenega prostoročnega telefoniranja in brezžičnega poslušanja televizije oz. drugih zvočnih virov, a omogoča še veliko več. Povezava s pametnim telefonom tudi v celoti nadomešča daljinski upravljalnik. Z brezplačno aplikacijo je omogočen dodaten nadzor nad delovanjem slušnih aparatov in celo možnost prilagajanja na daljavo s strani slušnega akustika in brez obiska slušnega centra. V primeru izgube slušnih aparatov jih lahko s pomočjo aplikacije tudi poiščete.

Tehnologija v slušnih aparatih

Omenjene tehnične rešitve v slušnih aparatih so le del možnosti, ki jih omogočajo sodobni slušni aparati. V slušnih aparatih sodobni procesorji skrbijo tudi za to, da se slušnim aparatom glede na izvor zvoka spreminja tudi smerna karakteristika mikrofonov, analizirajo, ali je prisoten govor ali hrup in nato govor bolj poudarijo kot hrup, ki ga celo zmanjšajo. Višja kot je tehnološka raven, več je avtomatike in manj potrebe uporabnika po ročnem upravljanju.

Strokovna izbira in prilagoditev

Še tako izpopolnjeni slušni aparati ne bodo uporabni, če ne bodo pravilno izbrani in prilagojeni. Pred izbiro preverite ponudnike in se odločite za tistega, ki je specializiran na slušne aparate, nudi več preverjenih blagovnih znamk, ima usposobljen kader in tudi po nabavi poskrbi za servis in vzdrževanje. Preverite tudi možnost brezplačnega testiranja v vašem okolju, saj vas bodo slušni aparati spremljali na vaših poteh vsaj 6 let. Gre za dolgoročno odločitev, ki je ne želite obžalovati.

Več najdete na spletni strani AUDIO BM.


Prijavi napako v članku
Članek je pripravljen v sodelovanju s podjetjem AUDIO BM.


Kaj berejo drugi?

Partnerji Računalniških novic Prikaži vse

eTAROK, MIROSLAV CIGAN s.p.

Ulica Štefana Kovača 2, 9231 Beltinci, Tel: 041 519 443
Računalniška igra za ljubitelje taroka Življenje se je v zadnjem letu preselilo v naše domove, kjer poleg dela iščemo različne vrste razvedrila. Za ljubitelje igre s tarok ... Več

Pilon AEC

Dunajska cesta 144, 1113 Bežigrad, , Tel: 0590 3 0590
Informacijsko modeliranje gradenj (BIM) je veliko več kot le tehnologija – to je zapleten postopek načrtovanja in gradnje, ki arhitektom pomaga pri ustvarjanju inovativnih stavb ... Več
Zlati partner

SI SPLET d.o.o.

Ukmarjeva ulica 4, 1000 Ljubljana, Tel: 01 428 94 66
O podjetju Si splet V podjetju Si splet d. o. o. od leta 2001 tržimo varnostne rešitve na področju informacijskih tehnologij. V letu 2003 smo pridobili ekskluzivno partnerstvo ... Več
Zlati partner

BONAJO d.o.o.

Industrijska cesta 9, 1290 Grosuplje, Tel: 040 514 750
Podjetje BONAJO d.o.o. uspešno posluje že od samega začetka. S skrbno izbrano veleprodajno mrežo partnerjev skrbijo za trženje in distribucijo televizorjev, mobilnih telefonov, ... Več