3 pomembne novosti za Android L
Nekateri že komaj čakamo na uradni izid operacijskega sistema Android L, čeprav je prvi stilski odziv nekaterih uporabnikov vsaj mlačen. Spodaj smo zbrali 3 največje novosti, ki nas čakajo.
1. Ultra-varčen način za 3 dni brez polnjenja
Proizvajalci naprav nas želijo prepričati z zmogljivostjo procesorja in odzivnostjo grafične podpore. Vendar je tukaj še nekaj bolj pomembnega, t.j. baterija oziroma nje avtonomija. Danes ni skrivnost, da pametni telefoni pri intenzivni uporabi skorajda ne zdržijo več celega dneva, kaj šele tedna. S to posodobitvijo lahko pričakujemo izredno podaljšanje avtonomije delovanja vaše Android L naprave, saj naj bi po najbolj optimističnih mnenjih presegla kar 3 dni brez polnjenja. Sicer ne vemo, kako točno naj bi to delovalo, je pa lepo, da Google pripravlja nekaj za baterijsko ”požrešne” aplikacije oziroma naprave. Verjetno ni naključje, da se prav te dni podobno obnaša tudi Apple. Do sedaj je bil ta projekt skrit pod imenom »Project Volta«. Razvijalcem bo omogočen dostop do posebnih orodji, s katerimi bodo lahko predvideli porabo baterije na različnih pametnih telefonih. Na Nexusu 5 naj bi funkcija dodala 90 minut dodatne uporabe brez polnjenja. Podatki seveda niso preverjeni.
2. Obvestila bodo bolj uporabna
Obvestila (notifications) so bila vedno močna točka Androida… do neke mere. Dogaja pa se, da se uporabniki ne zmenijo ravno zanje. Google meni, da bodo s posodobitvijo obvestila postala bolj uporabna. Po novem bodo na voljo kar na domačem zaslonu (kje smo to že videli, iOS X?) in bodo razvrščena po prioriteti. Še vedno boste lahko pobrisali določeno obvestilo ali ga z dotikom odprli.
3. Izgled – materialno svetel dizajn
S pomočjo ”materialnega dizajna” naj bi posamezni elementi dobili tudi globino, sence in različne smeri svetlobe v realnem času. Aplikacije bodo lahko samodejno prilagajale barve in animacije, glede na dotik uporabnika. In čaka nas bela. Veliko bele.
Kot smo že poročali, je Android L že na voljo za razvijalce, svetujemo vam pa, da še malce počakate s nadgradnjo, kajti posodobitev še ni stabilna.
Prijavi napako v članku