V razvoju več predelav iger Assassin’s Creed
Generalni direktor Ubisofta Yves Guillemot pravi, da želi založnik v prihodnosti »bolj redno« izdajati nove igre Assassin’s Creed, med katerimi bodo tudi predelave starejših iger.
Ubisoft se je s predelavami že večkrat spopadel. Predelava igre Prince of Persia: The Sands of Time že štiri leta lebdi v zraku in še vedno ni blizu tega, da bi jo dokončali. Še bolj je zavita v tančico skrivnosti predelava igre Splinter Cell, saj sploh ne vemo, ali jo še aktivno razvijajo. Napovedana je bila leta 2021 in to je tudi vse, kar smo od takrat dobili. Upanje, da bo med predstavitvijo Ubisoft Forward v začetku tega meseca predstavljena nekakšna posodobitev, se je razblinilo, ko studio o njej ni spregovoril niti besede.
Kljub temu se zdi, da Ubisoft ne bo kar takoj obupal in se resnično želi poigravati s svojim globokim portfeljem iger. »Igralci se lahko veselijo nekaterih predelav, ki nam bodo omogočile, da se vrnemo k nekaterim igram, ki smo jih ustvarili v preteklosti, in jih posodobimo,« je v promocijskem intervjuju Ubisofta na vprašanje o prihodnosti serije Assassin’s Creed odgovoril Guillemot. »V nekaterih naših starejših igrah Assassin’s Creed so svetovi, ki so še vedno izjemno bogati.«
Guillemot ni namignil, katere igre Assassin’s Creed bodo predelane, vendar lahko sklepamo, katere igre bi bilo smiselno predelati. Lahko bi se lotili predelave prvotne zgodbe Altairja ali pa njegovega naslednika Ezia, ki smo ga upravljali v kar treh igrah (Assassin’s Creed 2, Brotherhood in Revelations). Marsikateri oboževalec bi se prav tako rad vrnil v zlato dobo piratstva v igri Black Flag. Ubisoftu ne manjka možnosti in ob pravilni izvedbi bodo lahko imeli v rokah pravi hit.
Assassin’s Creed franšiza obstaja že od leta 2007 in je ena od Ubisoftovih vodilnih. V vseh teh letih je studiu prinesla kar nekaj priznanj in ga dvignila iz povprečja. Bilo je kar nekaj vzponov in tudi kar nekaj resnih padcev. Oboževalci so se po nekaj letih naveličali enega in istega vzorca igranja, jasno je bilo, da mora Ubisoft spremeniti formulo, če želi osvežiti franšizo. To si je k srcu vzel tudi Guillemot, ki se je takrat strinjal, da izdaja nove igre vsako leto ni pravi način.
In tako je tudi bilo. Po zelo povprečni igri Assassin’s Creed Syndicate je Ubisoft potreboval dve leti, da je izdal veliko boljše nadaljevanje Origins, in ko je naslednje leto izšel Odyssey, je naredil spremembo, po kateri so mnogi hrepeneli. Tudi kritiki so se strinjali, da je Odiseja zelo dober primer, kako bi morala igra Assassin’s Creed izgledati.
Guillemot je v intervjuju dejal, da je Ubisoftov cilj, »da bi igre Assassin’s Creed izhajale bolj redno, vendar ne, da bi bila izkušnja vsako leto enaka.« Kot primer je navedel Assassin’s Creed Hexe, igro z nadnaravno tematiko, o kateri sicer ne vemo ničesar, in ki bo »zelo drugačna od Assassin’s Creed Shadows«.
Portal Kotaku je že lansko leto poročal, da se pripravlja predelava igre Assassin’s Creed: Black Flag, in čeprav to ostaja nepotrjeno, Guillemotove besede pomagajo obuditi upanje, da se to dejansko dogaja. Najprej pa je na vrsti Assassin’s Creed Shadows, ki bo izšla 15. novembra.
Prijavi napako v članku