Ustrezno upravljanje elektronskih dokumentov
90 odstotkov organizacij bo izboljšalo učinkovitost svojega poslovanja s pomočjo digitalnih storitev izvajalcev računovodskih storitev.
V zadnjem času se veliko govori o digitalizaciji, digitalni preobrazbi, o elektronskih dokumentih in brezpapirnem poslovanju. Brezpapirno poslovanje se uveljavlja zelo hitro, saj omogoča hitrejši dostop do informacij in dokumentov, večji sta varnost in razpoložljivost dokumentov, boljši in lažji je nadzor nad uporabo le-teh. Elektronske dokumente je mogoče podpisovati z digitalnimi potrdili, kar zagotavlja večjo verodostojnost dokumentov, poleg tega pa je mogoča povezava z zunanjimi sistemi varne certificirane hrambe, kar še poveča raven varnosti dokumentov.
Podjetja danes v veliki meri že upravljajo z elektronskimi dokumenti, ki jih je iz dneva v dan več. Vendar se morajo ob tem vprašati, ali svojo dokumentacijo res obvladujejo in elektronske dokumente ustrezno shranjujejo. Za brezpapirno poslovanje je potrebna ustrezna programska oprema, in sicer dokumentni sistem, ki naj bo integriran v poslovno-informacijski sistem ERP. To podjetju med drugim omogoča enostavno ustvarjanje dokumentov in preprost dostop do njih.
Na 18. Kongresu izvajalcev računovodskih storitev v organizaciji GZS – Zbornice računovodskih servisov je bilo poudarjeno, da bo več kot 90 odstotkov organizacij izboljšalo učinkovitost svojega poslovanja s pomočjo digitalnih storitev izvajalcev računovodskih storitev. Za več informacij o tem, kaj lahko računovodski servis ponudi svojim strankam in kakšna je prihodnost računovodskih servisov, si oglejte SAOP-jev webinar 3 strateška vprašanja za računovodski servis.
Prijavi napako v članku