Samodejno razporejanje zaposlenih
Kaj pričakujete od programov IT?
Več desetletnemu »divjanju« Moorovega zakona na področju strojne opreme končno sledi še večji napredek na področju resnično pametnih programov, mi smo pa tudi med protagonisti. Kdo pa še računa tretji koren iz 2.153 na roke? Za to uporabljamo kalkulator. Znamo generirati funkcije iz podatkov – na primer iz podatkov o planetih znamo najti Keplerjev zakon. Kljub temu še kar uporabljamo orodja preteklosti, človek dela, program nadzira, namesto obratno.
Zakaj samodejno razporejati delavce?
Verjamemo v 100-odstotni samodejni izračun in dokončno razbremenitev človeka opravil, ki jih zna umetna inteligenca. Človek vnese zahteve – program SAM najde rešitev. Delovni proces zahteva prisotnost določenega števila delavcev v določenih dnevnih terminih, različno po dnevih in praznikih. Potem so tu še dodatne zahteve podjetja in zakonodajalca. WoShi bo našel rešitev glede na kriterije, ki jih ocenjuje, in razporedil delavce med jutranje, popoldanske, nočne in deljene turnuse.
Kdo potrebuje WoShi?
Primeren je za podjetja in organizacije, ki delajo v vsaj dveh izmenah. Klicni centri, varnostne službe, trgovine, bolnišnice, policija, reševalne službe; vse, kar zahteva planiranje in neprekinjeno prisotnost na delu. Problemi, ki so sicer videti enostavni, so dejansko nerešljivi za človeka, ki želi upoštevati vse kriterije. Uporabnik je vsak, ki želi zmanjšati nadure, biti prijazen do zaposlenih ali zmanjšati število zaposlenih, brez dodatnega obremenjevanja drugih, kdorkoli, ki želi prihraniti.
Kaj pravzaprav je WoShi
WoShi je kot aplikacija v oblaku narejena za razporejanje delavcev in navzven ni nič posebnega, v ozadju pa zelo komplicirano razmišlja kot evolucijska umetna inteligenca. Proces dela podjetja zahteva prisotnost določenega števila delavcev v določenih dnevnih terminih, različno po dnevih in praznikih. Potem so tu še dodatne zahteve podjetja in zakonodajalca: mesečna delovna obveznost, dnevni in tedenski počitek, turnusi, zaporedno število dni dela, prazniki, dopusti, medsebojna soodvisnost delavcev (ekipe), soodvisnost dni (delo v nedeljo izključuje delo v ponedeljek) in hitro imate 10500 kombinacij.
Kakšen je rezultat izračuna
Optimalno razporejeni delavci glede na vhodne podatke in zahteve. Vse vhodne zahteve imajo svoj kriterij. Če kriterij ni dosežen, se ga točkuje kot napako in program se ga bo hotel znebiti. Če naj delavec dela od 160 do 176 ur tedensko, se program tega želi držati, razen če zaradi tega na primer na delu ne bo nobenega prisotnega. Rezultat lahko izvozimo v koledar prek standarda iCalendar.
Ali se WoShi povezuje z drugimi rešitvami?
Dogovarjamo se za povezavo in integracijo s ponudniki registracije delovnega časa. Na analitičnem področju pa se priključujemo na najboljši slovenski izdelek ResEvo.AskBI (www.resevo.si), ki zna odgovarjati na vprašanja.
Zakaj bi nekdo uporabljal ali kupil WoShi?
Optimizacija neusmiljeno pritiska na vse, celo na države in v prednosti bo tisti, ki bo prej začel. Mi smo tu za vas, da vam nudimo najboljše na svetu. Sledimo sodobnim trendom, zato se WoShi najema, in ne kupuje. Pri več kot desetih delavcih se prihrani od deset do dvajset odstotkov pri številu delavcev, v vsakem primeru pa se zmanjša čas izdelave razporeda.
Kaj pa prihodnost?
WoShi je sicer kot rešitev narejena za razporejanje delavcev, algoritem v ozadju pa razporeja proizvodnjo, projekte ali cevi v določeno dolžino. (Oglasno sporočilo)
Prijavi napako v članku