Priprava na potovanje bo s to aplikacijo hitra in enostavna
Ko aplikacijo predstavijo na portalih CNN, Forbes, The Washington Post in Lifehacker se z razlogom lahko vprašamo, kaj je na tej aplikaciji tako posebnega.
Sicer dotična aplikacija spada med tiste starejše, opravlja pa eno osnovno nalogo, in sicer nam pomaga pri pakiranju stvari za potovanja. Verjetno obstaja veliko ljudi, ki se še vedno zanašajo na klasične “list” aplikacije, s katerimi sestavljajo sezname, ali si celo natisnejo kakšne predpripravljene zadeve iz Pinteresta.
No, z aplikacijo PackPoint je tega konec. Z nekaj preprostimi odgovori na vprašanja o prihajajočem dopustu nam PackPoint preveri vremensko napoved, pregleda bazo podatkov in predlaga seznam stvari, ki naj bi jih imeli s seboj.
Večina podobnih aplikacij uporablja različne marketinške trike, da najprej zvabi uporabnike k sebi in potem, da jih še zadrži. Med omenjene trike spadajo nagrade, “in-app” nakupi, družbeni momenti in še kaj bi se našlo. Absolutno velja, da so tudi te aplikacije uporabne, vendar se zdi, da ko enkrat dobimo aplikacijo, ki nima nič od tega, nekoliko lažje zadihamo.
Lastnosti aplikacije
Zna se zgoditi, da se po nekaj časa uporabe aplikacije PackPoint vprašamo, ali je to vse, kar ta aplikacija zmore. Kljub temu, da se to zdi negativna misel, lahko hitro pridemo do zaključka, da je to prednost te aplikacije, kar pomeni, da delo to eno stvar in samo eno stvar.
Tisto, kar aplikaciji PackPoint manjka na strani kompleksnosti, nadomesti s samo eksekucijo. Vprašanja za uporabnika so zelo minimalistična, nastavitve se z lahkoto prilagajajo, sprehajanje po seznamih pa je prav tako hitro in enostavno. Pa si poglejmo primer uporabe na potovanju v Malago, v Španijo.
Kot rečeno aplikacija PackPoint najprej preveri vremensko napoved in vpraša, ali gre za poslovno, ali prostočasno potovanje. Lahko označimo tudi oboje. Uporaba aplikacije PackPoint je še posebej prikladna za kraje, katere ne poznamo, ali jih obiskujemo prvič. Ko vpisujemo kraj, kamor potujemo, ima PackPoint zelo bogato bazo podatkov, kar pomeni, da ne bi smeli imeti težav pri določanju točne lokacije.
Potencialne izboljšave aplikacije bi lahko bile najprej pri vnosu datuma potovanja, mogoče bi uporabniško izkušnjo izboljšal že koledar, potem pa tudi barvna shema, ki je precej suhoparna. V kolikor bi razvijalci uporabili bolj jasne ločnice z barvami, bi tudi uporabnikom bilo hitro jasno, kaj je potrebno izpolniti in kaj so prioritete.
Nato sledi izbira aktivnosti “Select Activities”. Na ekranu se nam pokaže seznam najbolj pogostih aktivnosti, med katerimi lahko izberemo vse. Na primer delo, kampiranje, plaža, fotografija in še več. V primeru, da se odločimo za premium naročnino, lahko dodajamo tudi lastne, še bolj specifične aktivnosti. Cena premium naročnine je preračunanih 3,68 eur.
Ko izberemo “Begin Packing”, se začne zares. Seznam predlaganih stvari je razdeljen po kategorijah, kar poveča preglednost. Ko določeno stvar spravimo v kovček, jo lahko preprosto obkljukamo na seznamu. Pri določenih stvareh se pojavijo še številke, če potrebujemo večje število istih stvari. Vsekakor lastnost, ki pomaga.
Dejstvo je, da je aplikacija PackPoint dobra, vendar ni idealna. Če ugotovite, da nekaj na seznamu manjka, lahko poljubno število predmetov dodate na seznam. Ena takšnih stvari je potni list, katerega iz neznanega razloga aplikacija PackPoint ne doda na seznam “nujnih” stvar.
Prijavi napako v članku