Plačljivi protivirusni programi so vse manj učinkoviti!
Ker je zlonamerna programska oprema, ki povzroča veliko škodo, na naslovnicah vse pogosteje, se lahko zdi nekaj evrov za programsko opremo, ki jo potrebujete za zaščito domačega računalnika, nizka cena, vredna plačila. Toda ta denar vam morda ne bo zagotovil dodatne zaščite, za katero mislite, da je ključnega pomena.
Na voljo so številne brezplačne možnosti, nekatere pa so najverjetneje že bile naložene na vašem računalniku ob nakupu. To so glavne razlike med brezplačno in plačano programsko opremo, skupaj z dodatnimi funkcijami, ki jih ponujajo plačljive različice. A včasih je brezplačna rešitev več kot dovolj.
Nedavna raziskava je namreč pokazala, da uporabniki sodobnejših operacijskih sistemov Windows ne potrebujejo nameščati protivirusnih rešitev. Njihove podatke namreč že ščiti prednameščena protivirusna programska oprema Windows Defender. Ta je v zadnjih nekaj letih postal še celo boljši od večine plačljivih protivirusnih programov, zato nudi dovolj dobro zaščito tudi za zahtevnejše uporabnike.
Nakup komercialne različice protivirusnega programa nam bo torej prišla v poštev le, če potrebujemo dodatno zaščito, ko je na primer zaščita pred neželeno pošto. V nasprotnem primeru bo prednameščena protivirusna rešitev Windows Defender več kot dovolj za večino izmed nas. Poleg tega dodatno zaščito pred zlonamernimi spletnimi stranmi nudi tudi spletni brskalnik, med vsemi pa trenutno prednjači Google Chrome.
Prijavi napako v članku