Za prekratko avtonomijo vaše naprave Android bi lahko bila kriva škodljiva koda!
Ste naveličani polniti vaš pametni mobilni telefon Android vsako noč? Kratka avtonomija delovanja je dejansko stalno prisotna težava lastnikov sodobnih pametnih mobilnih telefonov. Pogosto je avtonomija delovanja celo krajša od enega dneva, kar še posebej drži v primeru, da telefon uporabljamo pogosteje ali pa je ta morda okužen z zlonamerno programsko kodo. Na to opozarjajo varnostni strokovnjaki podjetja Protected Media, saj so nedavno na spletnem portalu Google Play odkrili več kot 100 mobilnih aplikacij, ki so uporabnikom mobilnih naprav Android predvajale njim nevidne video oglase, nepridipravi pa so na ta račun seveda kovali visoke dobičke.
Nevidni oglasi so škodljivi tako za uporabnike kot za oglaševalce, saj po nepotrebnem trošijo baterijo mobilne naprave in ji s tem občutno zmanjšajo avtonomijo delovanja, hkrati pa zavajajo tako naročnike mobilnih oglasov kot razvijalce aplikacij. Pri podjetju Google so prepričani, da so nepridipravi z omenjenim prikritim oglaševanjem zaslužili okoli preračunanih 8,9 milijona evrov, na letni ravni pa podjetja na ta račun izgubijo kar preračunanih 17,8 milijard. Podjetje Google je omenjene sporne aplikacije že odstranil s portala Google Play, hkrati pa je napovedal še ostrejši bolj proti tovrstnim goljufijam, saj pri njih, razen nepridipravov, izgubijo prav vsi.
Če pa želite še dodatno zmanjšati možnost okužbe, na mobilno napravo nameščajte zgolj tisto programsko opremo, ki jo resnično potrebujete (manj je v primeru mobilnih naprav Android dejansko več). Pri tem seveda ne smete pozabiti na namestitev protivirusne rešitve in na posodabljanje mobilnega operacijskega sistema, če je posodobitev za vašo mobilno napravo na voljo.
Prijavi napako v članku