Računalništvo, telefonija
30.06.2010 12:33
Posodobljeno 14 let nazaj.

Deli z drugimi:

Share

miniMAX varen pred napadi phishing

SAOP je z uporabo certifikata Thawte® SSL Web Server Certificates with EV zaščitil spletni poslovni program miniMAX in njegove uporabnike proti ribarjenju podatkov oziroma napadi phishing.
SAOP je uporabnike spletne rešitve miniMAX zaščitil pred napadi phishing
SAOP je uporabnike spletne rešitve miniMAX zaščitil pred napadi phishing

Podjetje SAOP, vodilni proizvajalec poslovnih programov za podjetja in javne ustanove, je nadgradil spletni program za vodenje poslovanja majhnih podjetij miniMAX z dodatno varnostno zaščito pred napadi phishing. Ta zaščita prek zelene naslovne vrstice v brskalniku uporabnikom zagotavlja, da uporabljajo originalno spletno stran.

Pri napadih phishing gre za krajo identitete oziroma uporabo spletnih strani, ki so na videz skoraj enake ali identične originalnim. Na ta način napadalci zbirajo uporabniška imena in gesla, številke kreditnih kartic in druge vredne osebne informacije. Ko uporabniki obiščejo spletne strani miniMAX-a, ki je zaščiten s tehnologijo Thawte® SSL Web Server Certificates with EV, se naslovna vrstica v njihovem brskalniku obarva zeleno. Zelena vrstica uporabnikom pove, da se nahajajo na spletni strani, ki je preverjena s strani Thawte.

“Uporaba tehnologije Thawte® SSL Web Server Certificates with EV zagotavlja, da uporabniki dostopajo do originalnih spletnih strani miniMAX, vendar morajo še vedno uporabljati ustrezno zaščito pred drugimi nevarnimi programi, s katerimi lahko napadalci pridobivajo njihove podatke,“ je še pojasnil Jenko. Po zadnjih podatkih namreč dobra desetina spletnih uporabnikov ne uporablja nobene protivirusne zaščite, na primer proti trojanskim programom, ki pošiljajo napadalcem uporabniške podatke iz napadenega računalnika.

Da so spletne prevare velika nevarnost za uporabnike spletnih storitev, kot so poslovni programi, elektronsko bančništvo in spletne trgovine, priča tudi nedavna raziskava mednarodne organizacije za boj proti spletnim prevaram Anti-phishing Working Group. Ta v zadnjem poročilu o tovrstnih napadih ugotavlja, da je bilo v drugem polletju 2009 kar 126.697 napadov prek ponarejenih spletnih strani. To je, v primerjavi s prvo polovico lanskega leta, ko se je zgodilo 55.698 napadov, še enkrat več. Samo v Sloveniji je bilo izvedenih 9 napadov, kjer je bilo uporabljenih skupno 7 domen, posamezen napad pa je v povprečju trajal kar 96 ur, 8 minut in 40 sekund.


Prijavi napako v članku

Povezave

Članek je pripravljen v sodelovanju s partnerjem Seyfor d.o.o.
Za več informacij so vam na voljo pri Seyfor d.o.o.
Ob kontaktu povejte, da ste objavo zasledili v Računalniških novicah.

Želite biti obveščeni o novostih, ki jih pripravljamo s partnerjem Seyfor d.o.o.? Vpišite svoj e-mail in se prijavite na BREZPLAČNE e-novice, od katerih se lahko kadarkoli odjavite.




Kaj berejo drugi?

Partnerji Računalniških novic Prikaži vse

Zlati partner

Računalniški muzej

Celovška cesta 111, 1000 Ljubljana,
Že od leta 2004 si jemljemo za svoje osnovno poslanstvo opominjanje na informacijsko dediščino. Kot kulturna ustanova s sedežem v Ljubljani, se posvečamo zbiranju, ohranjanju ... Več

COPIGRAF FAGANELJ d.o.o.

Ulica tolminskih puntarjev 4, 5000 Nova Gorica, Tel: 05 333 34 56
V digitalnem svetu se poraja pomembno vprašanje. Je digitalna prisotnost vse, kar potrebuje podjetje? Je digitalna identiteta dovolj za krepitev prepoznavnosti blagovne znamke? Ne, ... Več
Zlati partner

E-LABORAT d.o.o.

Letališka cesta 5, 1000 Ljubljana, Tel: 01 565 52 92
E-laborat, svetovalno analitična družba, d.o.o. je vodilni slovenski center za raziskave poslovnega interneta. Vsako leto analizirajo poslovno učinkovitost več kot tisoč spletnih ... Več

PRANA 3STIL d.o.o.

Opekarniška cesta 15a, 3000 Celje, Tel: 051 807 390
Podjetje Prana 3stil je specializirano za računalniške stortve, kot so razvoj Windows/Linux programske opreme, prodaja, servis in podobno. Več