Kaspersky Lab se je pritožil na prepoved uporabe njihovih izdelkov v ameriških vladnih agencijah
Družba Kaspersky Lab je na ameriško zvezno sodišče vložila pritožbo proti odločitvi Službe za državno varnost (DHS) o izdaji zavezujoče operativne direktive (Binding Operational Directive 17-01). Ta prepoveduje uporabo produktov podjetja v zveznih agencijah.
Podjetje namreč ocenjuje, da je odločitev DHS neustavna in temelji na subjektivnih, netehničnih javnih virih, kot so nepotrjeni in pogostokrat anonimni viri v medijskem poročanju, s tem povezane trditve in govorice. Poleg tega v DHS podjetju niso uspeli zagotoviti ustreznega pravičnega postopka, da bi ovrgli neosnovane obtožbe, na katerih temelji omenjena direktiva. Prav tako niso priskrbeli nobenih dokazov o neustreznem ravnanju podjetja.
Škoda ugledu podjetja in njihovi prodaji
Posledično so dejanja DHS povzročila nepotrebno škodo tako ugledu podjetja v informacijski varnostni industriji kot tudi njihovi prodaji v Združenih državah Amerike (ZDA). S tem je služba nepošteno spodbudila dvome o temeljnih načelih delovanja družbe Kaspersky Lab pri zagotavljanju zaščite uporabnikov in v boju proti kibernetskim grožnjam. Z vložitvijo pritožbe družba Kaspersky Lab upa, da bo zaščitila svoje pravice in popravila škodo, ki je bila povzročena njenim komercialnim dejavnostim, zaposlenim na območju ZDA in tamkajšnjim poslovnim partnerjem.
»Ker družbi Kaspersky Lab ni bila zagotovljena pravična možnost glede na obtožbe in niso bili priskrbljeni nobeni tehnični dokazi, ki bi utemeljili dejanja DHS, je v interesu podjetja, da se brani. Ne glede na odločitev DHS bomo nadaljevali z delom, ki je zares pomembno: narediti svet varnejši pred kibernetskim kriminalom,« je dejal Eugene Kaspersky, generalni direktor družbe Kaspersky Lab.
Kot dokaz zavezanosti zaupanju, transparentnosti in odgovornosti, je družba Kaspersky Lab 23. oktobra 2017 predstavila globalno pobudo za transparentnost delovanja (angl. The Global Transparency Initiative). Ta pobuda bo med drugim vključevala neodvisno pregledovanja izvorne kode podjetja, programskih posodobitev in pravil za zaznavo groženj ter vzpostavitev treh centrov za transparentnost delovanja do leta 2020 v Aziji, Evropi in ZDA.
Prijavi napako v članku