Sestankovanje je povsem drugačno z interaktivnimi zasloni
V učilnici, sejni sobi, na razstavnem odru in kjerkoli drugje, kjer je govorjena beseda v ospredju, je vedno vprašanje, ali bomo uspešno posredovali svoje sporočilo ostalim sodelujočim. Uspešna komunikacija najprej temelji na pripravljenosti predstavitelja, bodisi projektne vodje v pisarni ali profesorja v učilnici, na drugem mestu pa je pomembna tudi tehnologija, preko katere bomo posredovali sporočilo.
Še vedno se za projiciranje informacij pogosto uporabljajo projektorji in projekcijska platna. Vse pogosteje pa se sejne sobe in učilnice opremlja z bolj napredno in specializirano tehnologijo, kot so interaktivni zasloni Newline in Ricoh, ki jih lahko najdete pri podjetju Secop.
Kaj sploh so interaktivni zasloni in kako delujejo?
Interaktivni zasloni so zasloni na dotik, ki omogočajo neposredno interakcijo uporabnikov z vsebinami na zaslonu. Združujejo funkcionalnosti tabličnega računalnika, pametne table in tradicionalnega zaslona. Te zaslone odlikujejo visoka 4K ločljivost, hitra odzivnost in napredne tehnologije za zaznavanje dotikov, kar omogoča tekočo in natančno uporabo.
Ricoh in Newline uporabljata napredne infrardeče in kapacitivne tehnologije za zaznavanje dotikov, kar zagotavlja zanesljivost in natančnost. Te tehnologije omogočajo hkratno zaznavanje več dotikov, kar omogoča sodelovanje več uporabnikov hkrati. S kapacitivno tehnologijo (PCAP) in s t. i. »optičnim lepljenjem« (angl. optical bonding), ki odpravi morebitne zračne vrzeli med steklom in zaslonom, je brezhibna in natančna uporaba vedno zagotovljena.
Poleg tega so zasloni opremljeni z različno programsko opremo, ki podpira deljenje zaslona, označevanje vsebin in neposredno urejanje dokumentov. S povezljivostjo prek HDMI, USB-C in brezžičnih tehnologij omogočajo enostavno integracijo z različnimi napravami. Povežete lahko telefon, tablico in računalnik ne glede na operacijski sistem. Uporabljate lahko tudi vse priljubljene programe (Word, Excel, PowerPoint …), kot ste jih vajeni na klasičnem računalniku.
Senzorji, ki zaznavajo prisotnost ljudi v prostoru, omogočajo energetsko učinkovito delovanje. Zaslon se samodejno izklopi, ko v prostoru ni aktivnosti, kar prihrani električno energijo in podaljša življenjsko dobo naprave. Ta funkcionalnost je še posebej uporabna v poslovnih okoljih, kjer igra pomembno vlogo optimizacija stroškov.
Interaktivnim zaslonom lahko dodate tudi modul SDM za še boljšo funkcionalnost, večjo zmogljivost, razširite število priključkov in še več.
Newline interaktivni zasloni – odlični za šole in podjetja
Newline Lyra, Elara in Vega so modeli interaktivnih zaslonov, s katerimi lahko podjetje Secop pokrije različne potrebe svojih strank.
Newline Lyra združuje vse ključne funkcionalnosti, potrebne za interaktivne predstavitve in upravljanje multimedijskih vsebin. Interaktivni zaslon podpira večprstno upravljanje ter omogoča delo z rokavicami in različnimi vrstami pisal. Je tudi najbolj dostopen model, ki se je v zameno za nižjo ceno odrekel bolj naprednim tehnologijam (PCAP, optično lepljenje …), ki niso nujno potrebne v manj zahtevnih poslovnih okoljih.
Ker je hibridno delo vse bolj razširjena oblika dela, je za podjetja pomembno, da tudi za oddaljene sodelavce poskrbijo, da je komunikacija na enakem nivoju, kot če bi bili vsi zaposleni v istem prostoru. Interaktivni zasloni Newline Elara so prilagojeni za hibridna delovna mesta. Prav tako podpirajo, da jih upravlja več uporabnikov, hkrati pa vključujejo še zvočnike, kamero in mikrofone, ki zagotavljajo vedno jasno komunikacijo.
Premijski model Newline Vega pooseblja vse prednosti, zaradi katerih interaktivni zasloni nadomeščajo ostale konferenčne tehnologije. Ponuja odlične vidne kote, zaslon je brez nadležnih odsevov, prikazuje vedno jasno sliko in dinamične barve, občutek pisanja pa je zelo podoben, kot ga imamo na papirju.
Če bi radi modernizirali sestanke v sejnih sobah ali pa predavanja v učilnici, obiščite https://secop.si/interaktivni-zasloni/. (P.R.)
Prijavi napako v članku