24. Microsoftova NT konferenca: tekma v umetni inteligenci se je začela
»Microsoft je v najbolj inovativnem in zagona polnem obdobju v svoji zgodovini. V raziskave in razvoj vložimo več kot 12 milijard USD letno, pri čemer se posvečamo zlasti tistim, ki so drzne, pogumne, polne optimizma in sanj, da lahko s tehnologijo izboljšamo svet,« je izpostavila Barbara Domicelj. »Danes smo na pragu novega obdobja v razvoju računalništva. V Microsoftu uresničujemo velike ideje in projekte, ki med drugim temeljito spreminjajo, kako zmanjšujemo porabo energije v sodobnih podatkovnih centrih ali kako se odzivamo na izzive, s katerimi se soočajo posamezniki s posebnimi potrebami. Drugače kot drugi se lotevamo tudi kvantnega računalništva in umetne inteligence. A Microsoft je drugačen še na enem področju, saj smo povsod, kjer smo prisotni, vpeti v lokalno okolje in tesno sodelujemo z lokalnimi partnerji. V slovenskem Microsoftu smo zato ponosni, da se na letošnji konferenci predstavljajo številni inovativni projekti, ki povezujejo odlično slovensko znanje in sodobne Microsoftove tehnologije, vključno z umetno inteligenco.«
Joacim Damgard je predstavil Microsoftov pogled na razvoj in priložnosti umetne inteligence: »Umetna inteligenca že poganja industrijske inovacije in gospodarsko rast, zato organizacije, ki je ne bodo hitro uvedle, tvegajo, da bodo ostale zadaj. Naša nedavna raziskava o umetni inteligenci in voditeljstvu je pokazala, da je pri hitro rastočih podjetjih, ki beležijo dvomestno rast, dvakrat bolj verjetno, da uporabljajo umetno inteligenco kot podjetja z nižjo rastjo. Voditelji hitro rastočih podjetij se v večji meri zavedajo nujnosti uvedbe rešitev umetne inteligence za poslovno rast,« je povedal Joacim Damgard in pozval udeležence konference k ukrepanju. »Nobenega dvoma ni, da se je tekma v umetni inteligenci začela. Morda se sprašujete, kaj potrebujete, da ohranite korak z njo? Če ste poslovni voditelj, začnite z malim projektom in ga potem razširite. Najdite en specifičen poslovni izziv ali cilj. Nikoli ne prenehajte z učenjem. V obdobju, ko je sprememba edina stalnica, je pomembno biti odprt do drugačnih načinov dela.«
Pomemben del NT konference je v okviru Poslovnega dne že vrsto let namenjen tudi poslovnim vsebinam in trendom, povezanim s posameznimi sektorji. Največji poudarek bo na proizvodnem, finančnem, energetskem in javnem sektorju ter – letos prvič – tudi zdravstvu. Poslovni dan na NT konferenci je zaokrožila okrogla miza Slovenija v dobi umetne inteligence, na kateri sorazpravljali Michele Leonardi, izvršni direktor IBM-a Slovenija, Medeja Lončar, glavna izvršna direktorica za Slovenijo in Hrvaško pri Siemensu, Rok Magister, glavni tehnološki direktor za srednjo in vzhodno Evropo pri SAP-u, in Robert Trnovec, direktor za prodajo podjetjem za regijo CEE Multi-Country pri Microsoftu.
Prijavi napako v članku