Računalništvo, telefonija
10.02.2018 15:08

Deli z drugimi:

Share

Snapchat raste v državah v razvoju

Snapchat raste v državah v razvoju
Snapchat raste v državah v razvoju

Snapchat je v zadnjem četrtletju podovojil prihodke iz naslova držav v razvoju, kar je seveda veliko presenečenje, kajti prvi mož podjetja, Evan Spiegel, se nikoli ni preveč ukvarjal z komerkoli razen z ameriškimi najstniki. Snapchat android aplikacija je bila polna hroščev, videi so se nalagali zelo počasi, povezave so bile slabe, Spiegel pa je celo priznal, da se fokusirajo predvsem na trge, kjer so prisotni telefoni višjega cenovnega razreda in kvalitetne mobilne povezave.

To je na drugi strani omogočilo Instagramu, da z novostjo Stories in WhatsApp Satus-om, da prevzamejo mednarodni trg, preden bi lahko Snap karkoli postoril. V zadnjem četrtletju leta 2016 je Snapchat v državah v razvoju imel vsega 39 milijonov uporabnikov. Spiegel je letos sunkovito spremenil svojo strategijo in pred tremi meseci priznal, da se strinja z idejo, da če Snapchat želi še naprej širiti bazo uporabnikov, mora pospešiti razvoj in implementacijo produktov med Android uporabniki in uporabniki iz držav v razvoju. Kot vse kaže bo Snapchat intenzivno delal na širitvi v države v razvoju, kar pa ne nujno pomeni, da bo to dovolj za njihov želeni uspeh.

Danes je Snap Inc. objavil rekordno četrtletje v državah v razvoju, saj je dosegel 187 milijonov dnevno aktivnih uporabnikov. Višina prihodkov je prav tako dosegla še ne videne višave, kar je rezultiralo v rasti delnic podjetja za 21%. Ravno danes, ko vsi mediji poročajo o enem največjih padcev borze v zadnjem času, so takšne novice zelo redke, kar del uspeh Snapchata še večji. Če smo čisto natačni, lahko brez dvoma zatrdimo, da je glavni vir Snapchatovega uspeha ravno regija držav v razvoju, ki so vse do danes bile dojete kot nepomembne za tehnološkega giganta.

“Rest of World”, kot so poimenovane dotične države, so dodale kar 3 milijone dnevno aktivnih uporabnikov in sedaj je skupna številka 47 milijonov. Ta je enaka Evropi in Severni Ameriki, kljub temu, da sta obe regiji precej cečji. V državah v razvoju se je tako povečalo število bolj kot v kateremkoli četrtletju od prvega četrtletja v letu 2016. Če se spomnite smo že poročali o tem, kako recimo tudi Facebook razmišlja o tem, kako na karseda eleganten način pomagati državam v razvoju in hkrati seveda imeti lastno korist.

Kako je Snapchatu uspelo pridobiti toliko uporabnikov po Južni Ameriki in Aziji? Najprej je Snapchat moral popraviti Android aplikacijo, ki je bila deležna številnih bolj ali manj ostrih kritik. Snap je pojasnil, da so kljub temu, da so razvijali aplikacijo za Android naprave, poudarek dajali na iOS aplikacijjo. Ob tem podatek o manku Android uporabnikov seveda ne preseneča, kar se je izkazalo tudi ob izboljšanju aplikacije, ko se je število Android uporabnikov povečalo za 20%. Inženirji so odpravili večino nepravilnosti, s katerimi so se morali soočati uporabniki Snapchata in to pripomoglo k boljšim rezultatom.

Medtem je Snapchat sklenil pogodbe z večimi ponudniki brezžičnih storitev na različnih trgih, s tem pa je poskrbel za manjše stroške za uporabo aplikacije, ki sicer spada med bolj “podatkovno požrešne”. “To je zelo pomembno, kajti bistvo Snapchata je v uporabi kjerkoli se že nahajamo in ne doma na Wi-Fi omrežju”, je povedal Spiegel. Kljub temu, da so omenjene pogodbe zaželjene s strani uporabnikov in podjetja Snap Inc., se tukaj pojavi vprašanje nevtralnosti interneta. Zakaj? Vzpostavljena omrežja olajšajo rekrutacijo uporabnikov, s čimer pa se borijo predvsem v Evropi in Severni Ameriki.

Vse opisane novosti in izboljšave v državah v razvoju so bile združene z močnejšo monetizacijo.Kot lahko vidimo iz grafa se je povprečni zaslužek na uporabnika v državah v razvoju skorajda podvojil, iz $0.30 na $0.56. Skupni prihodki regije so se prav tako podvojili, če jih primerjamo z enakim četrtletjem leto poprej. Zrasli so iz 13 milijonov na 26 milijonov. Analitiki napovedujejo, da bi podoben trend lahko videli tudi v nadaljevanju, kajti Snap Inc. bo še naprej širil svoje poslovanje na trge v razvoju. Edina ovira, ki se pojavlja je jezikovna ovira pri oglaševanju. Namreč 90% oglaševanja na Snapchatu je produkcija fizičnih oseb in v primeru, če Snapchat še vedno želi dosegati takšne številke na področju oglaševanja, je potrebno jezikovne ovire odpraviti, za kar pa je potrebnega kar precej dela.

Imran Khan, eden izvršilnih mož za regijo držav v razvoju je razložil: “Naše samopostrežne storitve so omogočile hitro širitev na mednarodne trge. Na primer za Bližnji vzhod smo sprejeli strateško odločitev, da se ekluzivno osredotočimo na naše lastne storitve kot so Snap Ads. Sam pravim, da je koda povsod univerzalni jezik”.


Prijavi napako v članku

Povezave



Kaj berejo drugi?

Partnerji Računalniških novic Prikaži vse

Diamantni partner

ZAVOD DIGITALNO INOVACIJSKO STIČIŠČE (DIH SLOVENIJE)

Dimičeva ulica 13, 1000 Ljubljana, Tel: 040 606 710
DIH Slovenije omogoča digitalno transformacijo po principu vse-na-enem-mestu, v Sloveniji in širše. Osvešča in zagotavlja storitve za rast digitalnih kompetenc, izmenjavo digitalnih ... Več
Zlati partner

Sony Europe B.V., podružnica v Sloveniji

Dunajska cesta 156, 1000 Ljubljana, Tel: 01 888 8761
Sony Europe B.V. je multinacionalno podjetje za elektroniko s sedežem v Tokiu na Japonskem. V Evropi deluje prek svoje evropske podružnice Sony Europe B.V., ki je prisotna v več ... Več
Zlati partner

Računalniški muzej

Celovška cesta 111, 1000 Ljubljana,
Že od leta 2004 si jemljemo za svoje osnovno poslanstvo opominjanje na informacijsko dediščino. Kot kulturna ustanova s sedežem v Ljubljani, se posvečamo zbiranju, ohranjanju ... Več
Zlati partner

FIŠ – FAKULTETA ZA INFORMACIJSKE ŠTUDIJE

Ljubljanska cesta 31a, 8000 Novo mesto, Tel: 07 373 78 84, 07 373 78 70
Sodobni študijski programi, možnost virtualne udeležbe na vseh predavanjih in vajah FIŠ je prva in edina javna fakulteta v Novem mestu, ki ponuja tako brezplačen redni ... Več