Slab začetek za novi Windows 11
Podjetje Microsoft je 5. oktobra letos najavilo končno različico operacijskega sistema Windows 11. Ta je brez večjih težav navdušil tudi zahtevnejše uporabnike. Windows 11 prinaša prenovljeno obliko, zvoki pa so sodobni, sveži in čisti, kar daje občutek lahkotnosti in umirjenost. Hkrati nova različica operacijskega sistema v središče postavlja uporabnika in njegovo vsebino.
Operacijski sistem Windows 11 je bil sprva na voljo le omejenemu številu uporabnikov. Vsi uporabniki bodo namreč novost prejeli šele čez nekaj tednov ali pa celo mesecev. Prehod na Windows 11 naj bi namreč bil precej bolj počasen kot pri sistemu Windows 10, saj Microsoft ne želi pretirano tvegati z novincem. Kljub temu so pri podjetju Microsoft sporočili, da je novi Windows 11 sedaj na voljo večjemu številu uporabnikov, in sicer preko sistema posodobitev.
Kljub temu je tržni delež operacijskega sistema Windows 11 porazen. Na novi Microsoftov operacijski sistem namreč trenutno prisega zgolj 0,21 odstotkov uporabnikov širom sveta. To dejansko pomeni, da ima že zdavnaj odpisani operacijski sistem Windows XP več uporabnikov. Nanj naj bi namreč še vedno prisegalo več kot 3,62 odstotkov uporabnikov širom sveta. Še več jih prisega na prav tako odpisani operacijski sistem Windows 7, in sicer okoli šest odstotkov.
Na srečo so nedavno pri podjetju Microsoft napovedali, da bodo v teku naslednjega leta preusmerili njihovo pozornost. Njihovi programerji bodo namreč precej več časa posvečali izboljšanju učinkovitosti sistema. To v praksi pomeni, da bo Windows 11 deloval hitreje in zanesljivejše. Trenutno še ni znano, za koliko bo podjetju Microsoft uspelo povečati učinkovitost operacijskega sistema Windows 11, bo pa ta dovolj visoka, da jo bodo uporabniki dejansko občutili pri vsakdanjem delu. To pa naj bi posledično pripomoglo k večjem deleža uporabnikov širom sveta.
Prijavi napako v članku