5 aplikacij, ki jih mora imeti vsak uporabnik Androida
Verjetno si vsi želimo le najboljše in da bi začeli na pravem mestu, smo za vas pripravili 5 aplikacij za Android uporabnike, ki pokrivajo različne kategorije, od spletnega brskalnika, izobraževanja in še več.
Z uporabo teh petih aplikacij ne boste pokrili čisto vse potrebe, vsekakor pa boste na dobri poti, da pokrijete osnove.
1. Snapseed
Snapseed je enostavna, intuitivna, vendar impresivno zmogljiva aplikacija za urejanje fotografij, ki je nastala izpod rok Googlovih razvijalcev. Je aplikacija, ki zagotovo spada med 5 “must-have” za vse Android uporabnike.
Snapseed je primerna za vse, saj za njeno uporabo ne potrebujemo nobenega predznanja urejanja fotografij. Vidne spremembe na fotografijah pa lahko naredimo že z nekaj kliki.
Aplikacija ponuja 29 orodij in filtrov. Na voljo so obrezovanje, obračanje, popravljanje linij, prilagajanje svetlobe, odstranjevanje ljudi, dodajanje teksta in še veliko več. Za razliko nekaterih drugih Android aplikacij v kategoriji je Snapseed brezplačna aplikacija.
2. Accuweather
AccuWeather je verjetno najbolj znana vremenska aplikacija na svetu, najbolj popularna pa je gotovo “MinuteCast” funkcija. Ta nam do minute natančno napove vreme s presenetljivo visoko natančnostjo. S pomočjo “MinuteCast” lastnosti lahko najdemo okno lepega vremena v dežju, minutna napoved pa je na voljo za do štiri ure vnaprej.
Poleg tega AccuWeather nudi urno, desetdnevno in celo 45-dnevno napoved. Poleg vremena pa meri kvaliteto zraka, vlažnost, UV indeks, hitrost vetra in čas sončnega vzhoda in zahoda.
Povrhu vsega pa so v aplikaciji še vremenski zemljevidi in radarji, aplikacija pa nam pove tudi dejansko občutek temperature. Vse našteto je zagotovo dokaz, da AccuWeather resnično spada v sam vrh vremenskih aplikacij.
3. Brave Private Web Browser
Če spadate med tiste uporabnike, ki dajo na zasebnost, bi morda morali razmisliti o premiku iz Chroma – ali večine ostalih brskalnikov – na Brave.
Brskalnik Brave Private Web Browser ima vgrajena požarni zid in VPN, omogoča blokiranje oglasov, spremljanje “pop-up” obvestil, piškotkov in anonimno brskanje po spletu.
Brave ima tudi vgrajenega UI asistenta in lasten iskalnik (lahko pa vseeno uporabljate Google ali katerega od drugih popularnih iskalnikov). Poleg tega, da je Brave varen in da se fokusira na zasebnost uporabnikov, je hkrati tudi hiter. Če ga boste preizkusili, boste ugotovili, da se spletne strani nalagajo hitro in pogosto precej hitreje od brskalnika, ki ste ga uporabljali do sedaj.
4. Khan Academy
Khan Academy je popolnoma brezplačna aplikacija, ki uporabnikom po celem svetu prinaša izobraževalne vsebina na izredno visokem nivoju. V aplikaciji najdemo tečaje iz matematike, ekonomije, zgodovine in še bi lahko naštevali. Ne glede na to, ali ste začetnik, ali že imate določeno mero znanja iz področja, boste imeli nekaj od uporabe.
Khan Academy ima na tisoče videov, interaktivnih vaj in kvizov, kar dela aplikacijo za super orodje, ki ga lahko uporabljamo samostojno, ali ob kakšni od drugih učnih metod.
Uporabna stvari pri aplikaciji je še, da si lahko učne materiala prenesemo in se k njim vrnemo tudi brez internetne povezave.
5. Todoist
Todoist je zmogljiva, vendar enostavna “to-do” aplikacija, v kateri lahko kreiramo dnevna opravila, nastavljamo opomnike, jo povežemo s koledarjem, delimo zapiske in sodelujemo na projektih.
S številnimi vtičniki, različnimi pogledi, Wear OS kompatibilnostjo in mnogimi drugimi lastnostmi, Todoist ponuja veliko več kot večina “to-do” aplikacija, obenem pa dobro pokriva vse osnove.
Z le nekaj kliki lahko na sezname opravil dodajamo nova opravila, nastavimo nivo prioritete, rok opravila in vključimo opomnike ter oznake. Dobra lastnost je tudi dodajanje podopravil in enostavno podvajanje opravil. Če Todoist uporabljamo skupaj z drugimi uporabniki lahko dodajamo še komentarje.
Prijavi napako v članku