Schneider Electric odprl novo tovarno pametnih izdelkov na Madžarskem
● Za zadovoljitev naraščajočega povpraševanja po inženirskih izdelkih po naročilu, ki ga spodbujata energetski prehod in digitalizacija
Podjetje Schneider Electric, vodilno na področju digitalne preobrazbe upravljanja energije in avtomatizacije, je danes odprtlo svoje pametne tovarne v Dunavecsu na Madžarskem. Objekt se razprostira na 28.000 m2, v njem dela oko 500 zaposlenih.
Tovarna v Dunavecsu bo povečala proizvodne zmogljivosti za rešitve po naročilu, izdelane po specifikacijah strank na evropskih trgih. 90 % izdelkov, proizvedenih v tovarni, se bo izvozilo po vsej Evropi. Najnovejša naložba v zmogljivosti pomaga zadovoljiti povečano povpraševanje po rešitvah za elektrifikacijo in digitalizacijo po vsej Evropi. To potrebo spodbuja energetski prehod, saj podjetja za distribucijo električne energije iščejo rešitve, ki zagotavljajo večjo odpornost in prilagodljivost njihovih omrežij, ter razcvet segmentov podatkovnih centrov in oblakov ter ponudnikov storitev, ki ga spodbujata digitalizacija in razmah nastajajočih tehnologij.
Nova tovarna je 36. pametna tovarna podjetja Schneider Electric in največja tovarna ETO (engineering-to-order) v Evropi, s čimer se je skupno število tovarn ETO v Evropi povečalo na 22. Služila bo kot osrednja evropska tovarna za najnovejše Schneider Electricove srednjenapetostne stikalne naprave RM AirSeT, ki ne vsebujejo SF6. Ta inovacija bistveno povečuje trajnost srednjenapetostnih stikalnih naprav, ki so osrednja tehnologija za dekarbonizirane elektroenergetske sisteme, od katerih je odvisen energetski prehod. Ta tehnologija je skladna s strogimi novimi predpisi o plinih F v Evropi, ki vplivajo na vse uporabnike srednjenapetostnih stikalnih naprav, od omrežij do infrastrukture.
»Evropa pospešeno prehaja na energetsko tranzicijo in krepi svojo energetsko neodvisnost,« je dejal Yann Reynaud, višji podpredsednik globalnih operacij ETO. »Dunavecse je naša nova vodilna tovarna v Evropi za pametne srednje- in nizkonapetostne tehnologije brez SF6, ki bo podpirala vse večje povpraševanje v regiji in strankam prinesla še več inovacij, trajnosti in digitalnih rešitev.«
V tovarni je vgrajenih več trajnostnih tehnologij:
- Rešitve EcoStruxure IOT podjetja Schneider Electric (sistem za upravljanje stavb in energije) izboljšujejo energetsko učinkovitost s pričakovanim prihrankom energije do 25 %.
- Potrebe po energiji se pokrivajo s strešnimi sončnimi kolektorji, ki jih dopolnjujejo obnovljivi viri iz omrežja.
- Geotermalne toplotne črpalke se uporabljajo za ogrevanje in hlajenje
- Polnilne postaje Schneider Electric za do 30 električnih avtomobilov in 25 električnih koles
- Zbiranje deževnice za kopalnice in namakanje
- Zračne zapore preprečujejo izgubo toplote na postajah za pretovarjanje tovornjakov in vhodih v tovarno
Prijavi napako v članku