Zasvojenost z računalnikom nekoč in danes

Takrat je bil računalnik velika škatla, ki je bila zmožna opravljati zgolj nekaj osnovnih funkcij, in če ste imeli srečo, ste ga lahko priklopili na telefonski modem. Takrat ni bilo omejitev glede tega, koliko prenosa podatkov ste porabili, temveč kako dolgo ste bili na internetu – tako kot danes, koliko minut se pogovarjate, toliko minut ste plačali internetne povezave (čeprav večina mobilnih operaterjev ponuja dan danes neomejene pogovore).
Če je takrat uporabnik preživel več kot uro na dan za računalnikom, je bila to že huda odvisnost. V povprečju je navaden uporabnik bil na internetu zgolj uro, pa še to brez internetne povezave. Kljub temu, da takrat ni bilo toliko multimedijskih vsebin in portalov, kot je YouTube … (tega telefonski modem ne bi bil niti zmožen prenašati, saj je bila hitrost prenosa podatkov zelo počasna), so pa bile bolj popularne spletne klepetalnice in novičarski portali.
Nihče ni predvidel, da bo internet in tehnologija tako napredovala in da bomo danes skoraj že vsi odvisniki od računalnikov in svojih pametnih naprav – ter od internetne povezave. Danes je civilizacijska norma, da ima vsak človek v razvitem delu sveta povezavo z omrežjem 4G in da ima svoj pametni telefon ter računalnik.
Kako bi bilo, če bi se vrnili v preteklost in bi vse to, kar poznamo danes, čudežno izginilo in bi ostali zgolj z navadnim računalnikom in super počasno internetno povezavo, za katero bi morali plačevati na minute?
Prijavi napako v članku