Številka 1 med proizvajalci pogonov Solid State je..
Prostora za shranjevanje podatkov ni nikoli dovolj, ta pa na pogonih Solid State še vedno narašča prepočasi, da bi lahko zadovoljil potrebe najzahtevnejših uporabnikov. Kljub temu se stanje na tem področju izboljšuje, saj imajo pogoni Solid State na voljo vse več prostora. To je seveda tudi razlog, zakaj pogoni Solid State gredo vse bolj v prodajo. Med ko je bilo v prvem tromesečju letošnjega leta prodanih »le« 64 milijonov klasičnih trdih diskov, je proizvajalcem pogonov Solid State uspelo skupno prodati 99,43 milijonov izdelkov, kar je nedvomno izjemen dosežek.
Največ pogonov Solid State je uspelo prodati podjetju Samsung, saj je skupno dosegel več kot četrtinski tržni delež oziroma 25,3 odstotkov trga. Za njim najdemo podjetje WDC, in sicer s 18,2-odstotnim tržnim deležem. Tretje mesto pa je s 13,3-odstotnim tržnim deležem zasedlo podjetje Kioxia. Pri tem pa je zanimivo to, da je skupna kapaciteta vseh prodanih klasičnih trdih diskov znašala 288,3 exabajtov (milijonov terabajtov), kapaciteta vseh prodanih pogonov Solid State pa je znašala 61,5 exabajtov (milijonov terabajtov), saj so slednji še vedno manj prostorni.
Pogoni Solid State pa naj bi kmalu še bolj pridobili na priljubljenosti. Zasluge za to naj bi šle predvsem podatkovnemu vmesniku PCI Express 5.0. Novo podatkovno vodilo naj bi namreč podvojilo hitrost prenosa podatkov, kar pomeni, da bi lahko pogoni Solid State dosegali hitrosti prenosa do 14 gigabajtov na sekundo. To v praksi pomeni, da bodo zlahka opravili tudi z najzahtevnejšimi nalogami. Prvi primerki novih podatkovnih vmesnikov naj bi bili proizvajalcem pogonov Solid State dostavljeni v drugi polovici naslednjega leta. To v praksi pomeni, da bodo prvi komercialni izdelki po vsej verjetnosti na voljo šele leta 2023. Kljub temu verjamemo, da se bo čakanje izplačalo.
Prijavi napako v članku