Končno! Prihaja igra Kingdom Come: Deliverance 2
Studio Warhorse Studios je končno razkril igro Kingdom Come: Deliverance 2, za katero se je pošalil, da je bila verjetno »največja javna skrivnost v igralni industriji«. Srednjeveška RPG igra je neposredno nadaljevanje igre iz leta 2018 in ponovno spremlja kmeta Henryja, ki si je s trdim delom prislužil naziv viteza, v spremstvu njegovega elegantnega kolega Hansa pa se prebija skozi državljansko vojno na Češkem v 15. stoletju.
Prva igra je bila dobrodošel oddih od s čarovnijo napolnjenih fantazijskih RPG-jev, s katerimi ni nič narobe, ampak pogrešali smo bolj prizemljene zgodbe. Igra o vitezih in spletkah je temeljila na srednjeveški zgodovini, podkrepljena pa je bila s karizmatičnim protagonistom, dolgimi potepanji po češkem podeželju in zelo zapletenimi prvoosebnimi dvoboji. Zaradi upoštevanja realistične fizike ter pomembnosti pozicioniranja in smeri napadov se je izkazalo, da je igra zahtevna za obvladovanje, vendar neverjetno odzivna in, kar je najpomembneje, ko ti je uspelo zadeti niz udarcev in premagati sovražnega viteza ali barbara, je bil občutek fantastičen. Na trenutke si se res počutil kot vitez.
Ta prvoosebni bojni sistem se pričakovano vrača in po videzu sodeč je enako brutalen in zapleten kot vedno. »Želimo, da meč začutite v roki,« pravi Viktor Bocan, vodja oblikovanja in bojevanja. »Želimo, da se počutite ogrožene zaradi sovražnikov na bojišču. Želimo, da se borite za svoje življenje.«
Dobili bomo vrsto novih dodatkov in tudi bojevanje na daljavo postaja še bolj všečno. Eden od anahronizmov prvotne igre Kingdom Come: Deliverance je bila odsotnost samostrelov in zgodnjega strelnega orožja, vendar so za drugo igro to popravili. Zdaj boš lahko svoje sovražnike udaril s svincem in puščicami. Sodeč po posnetku v napovedniku bodo strelna orožja zelo nevarna. Toda glede na občutljivost studia Warhorse, ko gre za realističnost, bodo verjetno neverjetno počasni in morda tudi nerodni za uporabo. Še vedno se boste morali približati s svojimi meči in topim strelnim orožjem.
Ko je Warhorse začel delati na prvi igri, je bil to studio z 11 osebami, zaradi česar je bila igra še toliko bolj impresiven podvig. »Zdaj je 250 ljudi, ki trdo delajo že leta,« pravi Vávra. »To, kar izdelujemo zdaj, je tisto, kar bi moralo biti na začetku, a tega nismo mogli narediti, ker nismo imeli dovolj sredstev in izkušenj. Dokazali smo, da koncept deluje in zdaj ga lahko dvignemo na drugo raven.«
Svet igre je približno dvakrat večji od prvotnega, razdeljen na dve območji, vključno z mestom Kuttenberg, ki je videti bistveno bolj dovršeno kot katera koli naselbina prve igre. Tudi obseg zgodbe je bil povečan s petimi urami vmesnih prizorov, ki izpopolnjujejo zgodbo o kraljih in državljanski vojni. Henrik se bo sprl s Sigismundom, madžarskim kraljem, tako da naš skromni kmet postaja zelo pomemben akter v češki politiki.
Upamo pa, da bolj epski obseg ne spodkopava tistega, zaradi česar je bila prva igra tako posebna. Ukvarjanje z majhnimi, lokalnimi težavami kot rahlo neroden junak je tisto, zaradi česar je izvirnik izstopal v primerjavi s številnimi domišljijskimi RPG-ji. Se spomnite prizorov, kjer se Henry in Hans nameravata kopati, se zbadata in zbijata šale, kar je dober primer, kako igriva je bila prva igra in v nadaljevanju pričakujemo še veliko več podobnih prizorov.
Tako kot Geralt v franšizi The Witcher tudi Henry ni prazno platno, še vedno je dovolj prostora, da si bomo lahko ustvarili lastno različico. »Henry je mlad fant, zato v resnici ni tako globoko zasidran v svojih že zastavljenih značajskih lastnostih,« pa pravi glavni oblikovalec Prokop Jirsa. »Torej lahko zgradite svojega Henryja na različne načine.« Ta prilagodljivost vključuje prilagoditev njegovega videza – do določene mere – in izbiro vaših veščin in opreme ter njegovega odziva na dogodke, kar vam omogoča, da sami krojite njegovo moralo.
Natančnega datuma izdaje še nimamo, studio pravi nekje do konca leta, niso se pa hoteli zavezati na točen dan.
Prijavi napako v članku