Če nimaš vsaj treh Applovih izdelkov, nisi vreden nič
Apple ima med uporabniki elektronskih naprav svojevrsten statusni simbol. To še posebej velja na Kitajskem, kjer je potrebno za naprave podjetja iz Cupertina odšteti zajeten kup denarja. Za novo generacijo kitajskih študentov so Applove mobilne naprave postale že tako pomembne, da se brez njih počutijo ničvredne in neželene med sovrstniki. Na določenih univerzah so celo deležni posmeha in so izločenih iz vseh pomembnejših študentskih dogodkov.
Kako pomembne so Applove naprave med študenti, se je več kot dobro pokazalo na primeru, ki se je nedavno zgodil v neki Applovi pooblaščeni prodajalni na Kitajskem. Študentka je namreč kar sredi trgovine padla v jok in se pričela obnašati nasilno, in to zgolj zato, ker si njena mati ni mogla privoščiti nakupa treh »ključnih« izdelkov podjetja iz Cupertina (iPhone 4S, iPad in Macbook). Zanje bi morala ženica odšteti preračunanih 2.500 evrov, medtem ko povprečna mesečna plača običajnega kitajskega delavca znaša le okoli 110 evrov.
Apple ima med uporabniki elektronskih naprav na Kitajskem dejansko izjemno močan statusni simbol. Večina ljudi je celo prepričanih, da izdelki podjetja iz Cupertina dajejo občutek moči. To je tudi eden od ključnih razlogov, da se dijaki po končanem šolanju ne vpišejo na študij vse dokler nimajo v lasti vsaj ene Appplove mobilne naprave. Podjetje iz Cupertina pa seveda ob tem pridno beleži rast prodaje svojih izdelkov na kitajskem in kuje vedno večje dobičke.
Prijavi napako v članku