Nokia G22: Prvi telefon, ki ga lahko popravimo kar sami!
Podjetje HMD Global v zadnjem času pripravlja bogato paleto novih pametnih mobilnih telefonov Nokia. Nedavno pa je predstavilo še en zanimiv pametni telefon, in sicer model G22. Novost je posebna predvsem v tem, da je nadvse popravljiva v lastni režiji. To pomeni, da bomo lahko v primeru okvare večino komponent zamenjali kar sami. To sicer ne preseneča, saj je bil pametni mobilni telefon Nokia G22 izdelan s pomočjo strokovnjakov priznanega podjetja iFixit. Ti se namreč zavzemajo za izdelavo elektronskih naprav, ki so enostavno popravljive v lastni režiji.
Pametni mobilni telefon Nokia G22 se bo odlično obnesel pri vsakodnevnih opravilih. Novost namreč temelji na osnovi mobilnega procesorja UniSoc T606. Preostala strojna oprema obsegala še štiri gigabajte sistemskega pomnilnika in vgrajeni pomnilnik kapacitete 64 gigabajtov oziroma 128 gigabajtov. Na vgrajenem pomnilniku je nameščen mobilni operacijski sistem Android 12.
Popravljivi pametni mobilni telefon Nokia G22 je opremljen še s 16,6-centimetrskim oziroma 6,52-palčnim zaslonom ločljivosti 1600×720 slikovnih točk in frekvenco osveževanja 90 hercev. Sprednja kamera razpolaga s slikovnim tipalom ločljivosti osem milijonov slikovnih točk, zadnja glavna kamera pa s slikovnim tipalom ločljivosti 50 milijonov slikovnih točk. Tu sta na voljo še dve slikovni tipali ločljivosti dveh milijonov slikovnih točk. Dovolj dolgo avtonomijo pa zagotavlja baterija kapacitete 5.050 miliamper ur s sistemom hitrega polnjenja električne moči 20 vatov.
Pametni mobilni telefon Nokia G22 bo mogoče na evropskih tleh kupiti že za 189 evrov. Za to ceno bomo prejeli mobilno napravo opremljeno s štirimi gigabajti sistemskega pomnilnika in 128 gigabajti prostora za shranjevanje podatkov. Cenovno dostopni pa bodo tudi rezervni deli. Za nakup baterije bo treba odšteti le 24,95 evrov, za polnilni sistem 19,95 evrov, za zaslon 49,95 evrov in za zadnji pokrov 24,95 evrov. Vsi rezervni deli bodo seveda uporabnikom vedno na voljo za nakup.
Prijavi napako v članku