Bi kupili naglavne slušalke z vgrajenim zaslonom?
Nov koncept slušalk oblikovalke Olge Orel, imenovanih Futureahead, dodaja povsem novo dimenzijo tem priljubljenim zvočnim napravam. Oblikovalska ideja združuje vplive retro tehnologije z modernim nagnjenjem k vključevanju zaslonov v praktično katerokoli napravo. Rezultat so slušalke, ki bi se odlično znašle v svetu igre Cyberpunk 2077.
Na konceptnih slikah izdelka je razvidno, da zaslon skorajda v celoti prekriva zunanjo stran slušalk.
Vprašanje, ki se poraja praktično vsakemu, ki je naletel na to nenavadno idejo je, v katerih scenarijih bodo zasloni na slušalkah koristni. Oblikovalka ima očitno odgovor tudi na to vprašanje. Po njenem bi slušalke Futureahead lahko uporabljali za deljenje glasbene izkušnje prek albumskih ilustracij, prikazovanje seznama predvajanja, informacij o skladbah, prikazovanje vizualizacij glasbe in podobno. Vsaj za zdaj ne gre ravno za prepričljive razloge za rabo, a pustimo se presenetiti.
Če se vozite z javnim prevozom, ste verjetno opazili, da nekateri ljudje radi delijo glasbo, ki jo poslušajo. Koncept slušalk Futureahead poslušanje glasbe dviguje na še višjo raven z raznolikimi vizualnimi elementi. Vendar vgradnja takšnih komponent, ki porabijo veliko energije, v slušalke zaradi dvomljivih koristi drugim osebam pomeni, da jih boste morali pogosteje polniti – razen če jih uporabljate v žičnem načinu, pri čemer boste črpali energijo iz telefona ali predvajalnika.
Olga Orel deli še nekaj tehničnih podatkov o oblikovanju Futureahead. Predvideva se, da bodo slušalke delovale v žičnem (USB-C) in brezžičnem načinu povezave prek Bluetootha. Prav tako je znano, da so ušesne blazinice magnetno pritrjene, kar omogoča enostavno zamenjavo glede na želje uporabnika ali potrebe po vzdrževanju.
Oblikovanje vključuje tudi intuitivne fizične kontrole, kot sta gumb za nastavitev glasnosti in gumb za vklop in izklop zaslona. Poleg fizičnih kontrol bodo uporabniki večino konfiguracij slušalk Futureahead opravili prek aplikacije – posebej za izbiro in prilagajanje tistega, kar je prikazano na zaslonu.
Koncept je zelo nišen, a morda obstaja ciljna skupina, ki je pripravljena preizkusiti, ali ima ta nenavaden koncept vrednost v realnem svetu.