为什么第一代 Google Pixel Watch 充电速度较慢?
Če ste opazili, da vaša pametna ura Pixel Watch potrebuje dlje časa za polnjenje, kot običajno, ste prišli do pravilne ugotovitve. Google je iz za zdaj neznanega razloga z najnovejšo posodobitvijo upočasnil hitrost polnjenja ure Pixel Watch. Spremembe pa ni doživela najnovejša izvedba Pixel Watch 2.
Kot je odkril 9to5Google, je Google kmalu po lansiranju Pixel Watch 2 posodobil svojo stran za tehnično podporo in specifikacije pametnih ur Google Pixel Watch. To se zgodi zelo redko, ampak v tem primeru je Google namerno upočasnil hitrosti polnjenja.
Pred spremembo je ameriški velikan trdil, da se lahko pametna ura napolni od 0 do 50 odstotkov v 30 minutah. Watch 2 še vedno doseže to hitrost, toda njena predhodnica sedaj za 50-ostotno napolnjenost potrebuje 45 minut oziroma 15 minut dlje. Poleg tega traja 20 minut dlje (75 minut), da doseže 80 odstotno napolnjenost baterije, in 30 minut dlje (110 minut), da doseže polno napolnjenost. Za primerjavo, isti intervali za Pixel Watch 2 trajajo: 30 minut, 43 minut in 75 minut. Razlog, zakaj se Pixel Watch zdaj polni dlje časa, je povezan z najnovejšo posodobitvijo vdelane programske opreme. Po navedbah Googla je “posodobitev vdelane programske opreme za Google Pixel Watches zahtevala pregled časov polnjenja.”
Google z izjavo ni podal nobenega resnega namiga, zakaj je prišlo do tovrstne spremembe. Hitrost polnjenja se prilagodi le v primerih, ko prihaja do pretiranega pregrevanja med polnjenjem ali ko pride do ugotovitve, da je nekaj narobe z zdravjem baterije. Po naših podatkih večino obstoječih uporabnikov ur Pixel Watch ni imelo pripomb nad pregrevanjem, zato je odločitev Googla še toliko bolj presenetljiva. Lahko gre tudi samo za taktiko, da naredijo novejšo uro bolj privlačno za nakup.
Avtonomija baterije Googlovih ur že tako ni pretirano bleščeča, s podaljšanjem časom polnjenja pa bodo le še dodatno razdražili uporabnike, ki bodo iskali alternative izven Googlovega ekosistema. Huawei, Garmin, Suunto, Polar … Izbire je ogromno in Google bo moral v prihodnje paziti, da ne izgubi obstoječe baze uporabnikov.
Glede nepričakovane spremembe bi lahko bili tudi malce bolj transparentni. Spremembo so opazili tretji opazovalci, vendar bi za takšno odločitev pričakovali javno naznanitev in tudi jasno razlago. Apple je še eno izmed podjetij, ki je bilo na udaru kritik, da namerno upočasnjuje starejše telefone. Čeprav ni pretirano izgubil na ugledu, je dovolj, da se v določeni skupini uporabnikov začnejo porajati dvomi o integriteti podjetja.