Poslovna rješenja
Životni stil
02.12.2024 17:51

Podijelite s drugima:

Udio

Starbucks zahteva prisotnost v pisarnah in grozi z odpuščanjem v primeru neupoštevanja pravil

Starbucksovi zaposleni bodo v pisarnah delali vsaj trikrat tedensko, ta striktna pravila hibridnega načina dela pa bodo začela veljati januarja.
Starbucks zahteva prisotnost v pisarnah in grozi z odpuščanjem v primeru neupoštevanja pravil

Ko je novi glavni direktor Starbucksa, Brian Niccol, prevzel vajeti podjetja septembra letos, je bilo v medijih ogromno napisanega glede njegove vožnje na delovno mesto. Če niste spremljali zgodbe, Niccol s svojim privatnim letalom naredi približno 1600 kilometrov, da pride do sedeža podjetja, ki se nahaja v Seattlu. Niccol živi v Kaliforniji, kjer je njegov prejšnji delodajalec Chipotle.

Kavni velikan od svojih korporativnih delavcev zahteva prisotnost v pisarnah po hibridnem modelu dela, in sicer vsaj trikrat na teden. Niccol je jasno povedal, da Starbucks ne bo določil, na katere dneve morajo zaposleni biti v pisarni, temveč jim pušča svobodo, da si to izberejo sami.

Kljub temu pa to ne pomeni, da lahko zaposleni ignorirajo tri-dnevno obvezo ali si kakorkoli prilagajajo pravila.

Portal Bloomberg News poroča, da bo Starbuck s svojim hibridnim modelom dela uradno začel januarja prihodnje leto. Politika dela od doma oz. na daljavo se s tem ne spreminja, le nekoliko bolj formalizira. V elektronskem sporočilu, ki so ga dobili zaposleni v Starbackus, so zapisane tudi posledice neupoštevanja dotičnega hibridnega modela. Med drugim je ena od možnih posledic tudi prekinitev delovnega razmerja.

"Naši vodje pri upoštevanju obstoječe politike hibridnega načina dela zahtevajo odgovornost od svojih ekip in pri tem imajo našo polno podporo“, je Starbucks zapisal v izjavi za Bloomberg.

Napram nekaterim drugim podjetjem, ki se vračajo na obvezno vsakodnevno prisotnost v pisarnah, je Starbucksov model še precej blag. Septembra je na primer Amazonov glavni direktor Andy Jassy zaposlenim sporočil, da bodo od 2. januarja naprej morali biti v pisarnah pet dni na teden. Pričakovano je imel največ komentarjev na to potezo del korporativnih zaposlenih.

Tudi Walmart in Dell, oba masovna zaposlovalca, sta na poti k bolj striktnemu vračanju v pisarne. Na drugi strani pa imamo verjetno najbolj vidnega in glasnega zagovornika politike “dela od kjerkoli”, to je Spotify. Ta je pred kratkim še enkrat več poudaril, da ostaja pri svojem modelu dela in s tem nekako kritiziral ostala podjetja, ki se vračajo na hibridne modele ali celo povsem nazaj “na stare, klasične modele” dela.


Zanima vas više o ovoj temi?
raditi od kuće


Što drugi čitaju?